lisää muistia?

Meillä on 450 mHz amd kloonikone, jossa 64 mt
muistia. Osaako kukaan sanoa paljonko muistia
voisi lisätä? Mahtaako se hyväksyä esim. 256 mt?
Kone on ostettu vuoden 2000 alussa.
3198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä aika suurella varmuudella siihen menee
ainakin sen kokoinen muistikampa

Äänestä

Emolevyn valmistajan sivuilta. Sieltä tieto
löytynee.

Äänestä
  • Emon manuaalista, siellä tiedot kuinka paljon
    muistia voi lisätä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


amd kirjoitti:

Meillä on 450 mHz amd kloonikone, jossa 64 mt
muistia. Osaako kukaan sanoa paljonko muistia
voisi lisätä? Mahtaako se hyväksyä esim. 256 mt?
Kone on ostettu vuoden 2000 alussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu