Vesimies (N) ja Rapu (M)

Toimiiko?

Niin, onko kellään kokemusta siitä toimiiko vesimiesnaisen ja rapumiehen suhde?

7

1495

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toimii meillä ainakim, meillä keväällä oli 30 wee hääpäivä, joskus sataa joskus paistaa, hyvii hetkii ja huonoi hetkii, ylämäkee ja alamäkee vuorotellen , tsemppiä sukkwkin

    • VM-mies

      Valitettavasti ei oikein pelaa, mutta toisaalta ihmisistähän tässä on kysymys eikä merkeistä..

    • moiks<3

      kylse toimii.ei riidelläkylläkään paljoo mutta ollaan kuin kaksi marjaa mutta erimaata.toivottavasti teilläkin toimii.rullatkaa eteenpäin
      tr:vesimies(n)

    • täällä ainakin

      Yhteisiä vuosia takana kohta 13

    • mutta sivusta seuraillut

      En tiedä suhteen onnistumisesta pidemmän päälle, mutta jotain outoa merkkien välillä uskon olevan. Jotakin vetovoimaista, mitä ei kumpikaan oikein uskaltaisi syystä tai toisesta myöntää, mutta ei saa kuitenkaan häviämään mielestä. Luulisin, että kumpikin herättää toisessa jonkinlaisen hoivaamisvietin ja halun saada lisää sellaista syvempää ymmärrystä, jonka läsnäolon näiden kahden välillä tuntee väkisin.
      Vesimiesnainen haluaa uteliaisuuttaan kovasti ymmärtää rapumiehen tunne-elämää ja oikkuja ja on myös innokas vatvomaan kaikkia asioita ravun kanssa. Vesimiesnainen hakee rapumieheltä etenkin ihailua ja itsetunnon nostatusta ja haluaa jakaa samaa myös takaisin, koska tietää ravun olevan perso hellyydelle.
      Rapumies taas haluaa kanavoida kovan kuoren alla piilevän herkkyytensä jotenkin vesimiesnaisen lennokkuuteen. Samalla hän haluaa kesyttää tämän ja kaivaa myös vesimiesnaisessa piilevän herkän puolen esiin.
      Nämä molemmat merkit ovat pohjimmiltaan hyvin herkkiä (päällepäin ei uskoisi) ja siitä myös molemminpuolisesti varmastikin tietoisia, joten riitelytilanteissa osaavat loukata toisiaan mahdollisimman pahasti.
      Kumpikin kuitenkin osaa ymmärtää toisen vihanpuuskia ja syitä ja seurauksia ja molemmat haluavat analysoida tilanteen, joten sovun syntymiselle on hyvät edellytykset.
      Molemmilla taitaa olla myös tapana yrittää järkiperäistää tunteitaan liikaa, jolloin tunne-elämä menee täysin sekaisin ja vastareaktiona on huomion ja rakkauden hakeminen joka suunnasta.

      • vm nainen

        harvinaisen osuva teksti. Suhteemme loppui kun toinen nainen tuli "väliin" ja rapu jahkaili.......minulle riitti se ja lähdin ovet paukkuen. Kun törmätään niin vaikeaa on katsoa silmiin koska tunteita on vieläkin vaikka kuinka casanova oli. Nyt on sitten tuon varatun naisen kanssa jännitystä tuovassa seksisuhteessa. Minä en sellaiseen tyytynyt ja tavallaan sääliksi käy tätä uutta naista, joka varmasti kamppailee tunteittensa kanssa, kiintyy rapuun joka ei halua kiintyä. Historia toistaa itseään.


    • vesimies nainen

      itselläni oli suhde rapu mieheen..kunnes paljastui että oli toinen nainen ollut yhtäaikaa yli vuoden......
      ihmisestä itsestään en olisi ikinä uskonut,,,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      143
      5137
    2. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      85
      4424
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      50
      4230
    4. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3963
    5. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3739
    6. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3643
    7. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      31
      3605
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      52
      3346
    9. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2353
    10. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      183
      2189
    Aihe