Äidin

Pukuhuolet

Olen kahden tänä vuonna avioon menevän lapsen äiti.Olen löytänyt aivan ihanan shampanjan värisen pitkän mekon, ja jopa varasin sen.Nyt vain en tiedä voinko mennä senvärisellä mekolla häihin? Neuvokaa, olen mekon tarpeessa ja jos en voi sillä mennä, niin tulee kiire löytää joku toinen.

5

939

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minun mielipiteeni

      Minä en sinuna ottaisi riskiä, että kilpailet tyttäresi/miniäsi kanssa huomiosta. Tietysti riippuu siitä, antaako puvun väri enemmän kullanruskean kuin kermanvaalean vaikutelman, mutta jos väri on sellainen, minkä itse miellän shamppanjaksi vaatetuksessa, niin en laittaisi. Ainakaan keskustelematta asiasta morsiamen kanssa. Eikö samaa mekkoa ole missään muussa värissä saatavana?

      • kirj.-.-.

        Kun ei ole! Harmi.


    • B-A

      Pystytkö entraamaan mekkoasi tummalla bolerolla/jakulla, kävisikö tumma vyö tai tms. jolla voisit "rikkoa" vaaleaa asuasi? Itselläni on luonnonvalkoinen alaosa ja tumma yläosa ja moraian hyväksyi asuni.

    • selvä peli..

      Mikset kysy asiaa morsiamilta? Jos morsian hyväksyy kyseisen asun niin se on minun mielestäni sitten se ja sama mitä sivupöydän mummot ajattelee. Morsian on kuitenkin se, joka voisi asiasta mielensä pahoittaa, jos hänelle pukuvalintasi on ok niin siitä vaan sitten.

    • dakakskjdas

      Kyllä minusta voit mennä. Jollei se mekkosi nyt ole joku olkaimeton prinsessaunelma leveine helmoineen, toisin sanoen hääpukumainen. Kuitenkin kun olet morsiamen äiti eli ilmeisesti jo varmaankin keski-iässä, niin tuskin mitään korsetti-pitsi-tylliunelmaa olet valinnut, vaan jonkun suorahelmaisen mekon, jossa on olkaimet, mahdollisesti hihat tms. Tai näin kuvittelisin. Eli minkä mallinen mekkosi on? Asustamalla tosiaan saat helposti aikaiseksi tummemman tai värikkäämmän vaikutelman. Vaaleanpunainen tai kukallinen hartiahuivi, kullanruskea hihallinen silkkijakku, korallinpunainen pitsijakku... Sävyyn sopivat (ei valkoiset tai aivan vaaleat!) kengät ja laukku. Etköhän kelpaisi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      86
      6338
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3793
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3160
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1716
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      959
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe