ktm 450exc 0-100kmh?

kertokkeemiul

miten nopeesti tämmönen 450/530exc supermoto kiihtyy 0-100? entä 0-150? ihan mielenkiinnosta kysyn

15

7794

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asddasssssss

      Veikkaisin, että jossain 15-sekunnissa. 0-100

    • black factory

      piikillä mennään siihen noin kuuten sekuntiin 0-100, nelipuokilla kait vähän nopeemmin.

    • 525 factory racing

      itsellä -06 525 exc factory.....ei löydy ohjearvoa mutta turha on sitten kello ranteessa mitata, täytys olla ihan kunnon laitteet mittaukseen ja on taas ihan eri asia onko peli smoto vanteilla kadulla tai enska vanteilla soralla...mutta villi veikkaus on semmonen 3,5-4,5 sec. 0-100km/h ajan itse pöpelikössä ja peli ei ole kilvissä joten välit loppuu jo 150km/h tietämille joten se välityskin vaikuttaa kiihtyvyyteen jonkin verran.. joka on jo metsäpoluilla ja sorapohjalla tarpeeks..ainaki mulle.

      • kokeiltua on

        piikkisellä exc:llä mennään n. 6.5 sec 0-100 ja painoa kuskilla 100 kg.


    • Jokujostakin

      Jos ei ihan hento kuski päällä ole nii kyllä toi 530exc käytännössä menee semmosen 5 sec nollasta sataan jos ei ihan täydellisesti sillä osaa kepittää niitä vaihteita. Ja 450exc varmaa lähemmäs 6 sec. Ja toi yks pelle joka sano että 15sec ei taida tietää mistään mitään. A1-tehosella (laillisen tehosella) kevytmoottoripyörällä menee 0-100 just jossai tommoses 15 sekunnis.

      • Anonyymi

        Semmone hassu fakta et 530 on vähemmän voimaa ku 450. 450 on täys kisapyörä, viissatkut tehty enempi harrastelijakäyttöö. Potentiaalia on toki enemmän kun 450, mut sit saa kyllä puolittaa huoltovälitkin taas kisapyörän tasolle.


    • jussjusjusju

      mulla on 450 -05 vakio ja luulen että menee 3-5 sekunnissa sataan. mutta koskaan en ole mitannut ja painan 55kg.

    • fuck kotarit

      mullapa on Suzuki gsxr 1000 l4 youshimuran putkella ja power commanderilla menee semmoset alle 2.5 sekuntia nollasta sataan

      • Mielenkiintoista123

    • tulkaa kokeilee

      Lähtekää mun kaa viivoille ei noi teidän pikku mopedit edes pärjää, mun KTM 990 Super Duke

      Huipputeho - 120 hv

      Huippuvääntö - 100 Nm

      Iskutilavuus - 999 cm³

      • Anonyymi

        Jos pitää noilla mopotehoilla elvistellä, nin löytyy näitä pyöriä joiden persettä pyyhitään noilla tehoilla. Tallin seinällä roikkuu Kawa zx10-r -04, joka naputtelee mennen tullen tuollaiset KTM Duke mopot.


    • Viivojenvetoonkasarii

      Tol alitehosel mörssäril sa voit lähtee vetää viivoi ihan keskenäs. Narkkari eiks sul o kavereit ku täält yrität saada seuraa.

    • blacbirdxxi

      0-100 13s ja 150: tä sillä ei pääse muutoin, kuin että joku oikee MP sitä hinaa...

      • Anonyymi

        😂😂


    • Anonyymi

      Pieru tulee ulos alta sekassa, on se nopee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      168
      6559
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      103
      3064
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      103
      1851
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      50
      1575
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      16
      1297
    6. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1290
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      13
      1185
    8. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      31
      1165
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      56
      1140
    10. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      1083
    Aihe