Raitiovaunulla Katajanokan terminaaliin

Eli millä raitiovaunulla pääsee Viking Linen Katajanokan terminaaliin? Siis mikä numero ja miltä pysäkiltä pitää (kannattaa) nousta Helsingin keskustasta? Junalla kun tullaan,niin missä lähin raitiovaunupysäkki? Kiitos asiallisista vastauksista :)
134464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mukavaa risteilyä! :)

Äänestä

Jopa Sokoksen edestä,Aleksanterinkadulta.Et tarvitse paljon kävellä

Äänestä

se on kyllä ihan kamalaa sinä täpötäydessä ratikassa matkaravaroiden kanssa yrittää nököttää. Ja varsinkaan ei kannata risteilyn jälkeen tulla ratikalla pois satamasta, se on yhtä tuskaa kun kaikki yrittää änkeytyä sinne ratikkaan matkatavaroiden ja taxfree ostostensa kanssa. En kyllä enää ikinä ratikalla mene satamaan tai tule pois. Ei se nyt niin pitkä matka keskustasta katajanokalle ole etteikö sitä jaksaisi (matkalaukun kanssa) kävellä.

Äänestä

Voit lukea tuon ohjeistuksen Viking Linen sivuilta.

Tosin se edellyttää lukutaitoa ja luetun ymmärtämistä.

Äänestä
  • Kiitos olenkin odottanut 8 vuotta vastaustasi täällä rautatieasemalla lukutaidottomana.

    Äänestä

  • KiitosVieläKerran kirjoitti:

    Kiitos olenkin odottanut 8 vuotta vastaustasi täällä rautatieasemalla lukutaidottomana.

    Niin. Heti toinen ja kolmas vastaus sisälsivät vastauksen aloituskysymykseen, mutta tyhmä vaan odottelee.

    Äänestä

  • Miksi-ylipäätänsä-kysyit kirjoitti:

    Niin. Heti toinen ja kolmas vastaus sisälsivät vastauksen aloituskysymykseen, mutta tyhmä vaan odottelee.

    Odottelee ehkä taas kahdeksan vuotta jos odottaa 4T tuloa koska ko.linjaa ei enää ole.

    Äänestä

  • päivitätiedot kirjoitti:

    Odottelee ehkä taas kahdeksan vuotta jos odottaa 4T tuloa koska ko.linjaa ei enää ole.

    Ihan sama. Linja 4T tai ¤ ei ole koskaan kulkenut rautatieaseman kautta.

    Äänestä

SERIFIT TAKASIN !! TÄMÄ KESKUSTELU EI KUULU TÄNNE VAAN JOUKKOLIIKENE FOORUMILLE !!

Äänestä
  • Anteeksi, olin rautatieasemalla 8 vuotta, mutta nyt kyllä aloitan keskustelujen siirtämisen oikeille foorumeille ja pyydänkin apuasi seuraavasti:

    Voisitko tehdä kattavan listan keskusteluista jotka tahdot minun siirtävän, niin NAPS, ne siirtyy?

    Äänestä

Mahtavaa! Kesä tulee... ja ainavain mahtavampaa saada viettää tuo kesä Savonlinnassa, Suomen kesäpääkaupungissa.
Miettikää: aurinko, Saimaa, tori, linna, muikut, terassit, Kasino, Sulosaaret, lörtsyt, Ooppera, Baletti, ihmisvilinä, iloiset lomailevat ihmiset, minihameet, kaunis rusketus, satama, laivojen pillit, Aino Ackten puistotie, kansainväliset vieraat...

Lista on loputon. Onni olla Savonlinnalainen kesällä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lauppa kirjoitti:

Eli millä raitiovaunulla pääsee Viking Linen Katajanokan terminaaliin? Siis mikä numero ja miltä pysäkiltä pitää (kannattaa) nousta Helsingin keskustasta? Junalla kun tullaan,niin missä lähin raitiovaunupysäkki? Kiitos asiallisista vastauksista :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu