Oli kuulahin aamu tuo lauantain Sinut alttarin ääreen kun taluttaa sain, silmissäin silloin kimmelsi veet oli onnen ne kyyneleet. Sormukset sormiin kun laitettiin hellästi päälle sen suudeltiin, silloin jo tiesin sun omaksein sain onnen kyynel kimmelsi vain. Vuosia siitä jo on kymmenen rakkaus syvenee tunnemme sen, vielä kun armahin me suudellaan onnen kyyneleen poskellein saan. Vaihtaisi en koskaan mun tunnettain rakkaus aarteista on arvokkain, vanhana vielä kun muistaisin vaan onnen kyyneleet rakkauden maan? Elämäin kanssasi kun jakaa saan aarteeni kallein on päällä maan, hellin niin sanoin lausunkin sen kyllä rakkaus on ihmeellinen.
Vastaukset 8
- Laudi
Se ei ole aina ollut helppo kulkea kohtalon lyödessä kapuloita rattaisiin. Silti ajan kello kulkee olemme kuin viisareita sen. Muistot kuin kallis helminauha jonka arvo mittaamaton. Sitten.. vanhana :) meillä onkin rollaattorit apunamme monessa.
- lindalinda1
kun papin eteen astutaan. Onnen kyyneleet on varmasti niin sulholla kuin morsiamellakin silloin herkässä. Mutta jos se on vielä kymmenen/kymmenien vuosienkin jälkeen mahdollista, että kyynel vierähtää poskelle onnesta, on se ollut sitä mitä papin edessä vannottiin. Kaunis runo yhteisen elämän ensiaskelmista. Lukunautinnosta kiittää linda.
kävisi toteen mitä papin edessä vannotaan? Täällä asuisi todella onnellinen kansa. Pappi siunaa liiton pari rakkauden. Kiitos linda.
Niin, Rakkaus on ...ihmeellinen! Hieno runo ja hyvä " rytmi "! Lukunautinto! :)
Jestas sentään kuinka kaunista tekstiä koko runosi, ensi sanasta viimeiseen asti, oikea ylistyslaulu rakkaalle! Tämä oli oikea suuri lukunautinto, kiitos!
Olisipa rakkaus todellisuudessakin yhtä helppoa kuin runossa. Hyvää tulevaa viikonloppu Sinulle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911777
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine1391273Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i1261045Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee
Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku29933S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä
Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant32835Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀41808Mitä vit,,tua!
Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul35744KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi15743Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁68700Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R44662
