Passatin

Tuossa 3B Passatissa on kuulemma etutukivarret ja nivelet alimitoitettu ja aiheuttaa nopeaa kulumista, onkohan tuo vika korjattu ja mihin vuosimalliin mennessä?
4590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sama tyyppivika se on myös 3bg malleissa. Onhan noita nettimyymälöissä ym Motoneteissä myynnissä semmoisia "vahvistettuja sarjoja" n.300euron hintaan. Sis.kaikki osat. Yks kerta ratkesin ostaa ne ja vaihdoin niin alkoi 40 000km jälkeen uudestaan kolahtelut. Reklamoin myyjälle asiasta ja sain uuden osan mikä kolisi,mutta tosin työ piti hoitaa taas itse.Ja taas mennään... Näin jälkeenpäin ajateltuna en vaihtaisi kaikkia osia kerralla,vaan sen mikä on väljä. On se kumma kun alkup.osilla ajeli 170 000km eikä mitään! näin meilläpäin.

Äänestä
  • Omistin takavuosina 2000 vm.passatin,joka oli tuotu ruotsista suomeen käytettynä.Sen oli ruotsin maahantuoja kutsunut takaisin heti uutena ja siihen oli vaihdettu vahvemmat etunivelet.Siitä oli paperit auton mukana.

    Äänestä

  • Mulla on tuo C malli 06, mikähän on siinä mallissa tuo tilanne tukivarsissa ja nivelissä?

    Äänestä

  • aloittaja kirjoitti:

    Mulla on tuo C malli 06, mikähän on siinä mallissa tuo tilanne tukivarsissa ja nivelissä?

    Jaa sulla on C Passat. Sehän on ihan eri auto jo kuin 3b-3bg. Luulis siinä olevan erilainen systeemi,vai onko siinäkin mallissa vielä etu-ja taka ylätukivarret ja etu-ja taka alatukivarret? -Käy tsekkaa www.ultimatevw.com ,siellä on paljon tietoa eri VAG -autoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolinat kirjoitti:

Tuossa 3B Passatissa on kuulemma etutukivarret ja nivelet alimitoitettu ja aiheuttaa nopeaa kulumista, onkohan tuo vika korjattu ja mihin vuosimalliin mennessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu