Pitäis

saada

kylpyhuoneeseen parempi valaistus ja helposti.Nyt on seinässä kahden lampun valaisin.Tosi pimee paikka.Antakaapa vinkkejä.

4

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No vähän.

      Itellä oli sama vika. Hommasin sähkömiehen. normilamppu kattoon yleisvaloksi, veres peilikaappi missä loisteputki ja pistorasia. Ei se hirveitä kustantanut. Mulla li pesuriremppa, piuhat laitettiin piiloon. Käsittääkseni homman voi tehdä pintavetonakin, kunhan ei laita lappua suihkuun. Mieti valon väriä. Että on mieluisa ja saman värinen. te tykkään puhtaan valkoisesta, siis sellaisia kaikki lamput. Jos tykkäät kellertävästä, laita silloinkin kaikkiin samat lamput. Sähköhän ei valon väriä muuta.

    • kylpyhuonevalaisin

      Ei tuohon sähkäriä tarvitse kutsua! Etsipä netistä kylpyhuonevalaisimia suojauksella IP44 (roiskeveden suojaus), valitse mieleisesi ja vaihda se entisen tilalle. Valon väriin pääsee vaikuttamaan led-valoilla, mutta niitä on vielä varsin vähän tarjolla ja ovat melko kalliita. Valaisimella, jossa on esimerkiksi kolme 50W halogen-lamppua, saat varmasti tarpeeksi valoa kylpyhuoneeseesi.

      • vinkeistä

        Ryhdynpä tässä selaamaan sivustoja.


      • Halogenivalothan antavat suhteessa enemmän valoa tehoonsa nähden kuin perinteinen hehkulamppu? Eli eivätkö 150 w halogeenilamput ole aika ylimitoitetut kylpyhuoneeseen, valoteho vastaa kai jotain 300 w hekulamppuina laskettuna (tai melkein kolmea auton ajovaloa)..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      207
      7108
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4672
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4494
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      73
      3302
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1965
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      26
      1717
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1690
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      41
      1590
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1479
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1247
    Aihe