kysymys..

Mitä teette kun mies tulee kysymään että alatko seurustella.

A)et ole vielä tullut ulos kaapista.
B)olet tullut ulos kaapista.
162315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

B) olen tullut kaapista ulos
.. miehelle, että seurustelen ihanan naisen kanssa ja olen erittäin tyytyväinen tätä nykyä elämääni.

B) olen tullut kaapista ulos
Ja jos en seurustelisi, niin sanoisin miehelle, että aijon etsiä itselleni jonkun ihanan naisen.

Äänestä

Sanoisin miehelle että valitettavasti olen rakastunut maailman suloisimpaa naiseen enkä muutoinkaan ole kiinnostunut miehistä siinä mielessä=)

Äänestä

Tuttu tilanne sekä a)- että b)- skenaariossa. :)

a) sanoin ei kiitos, koska olisin huijannut niin häntä kuin itseänikin ja ennemmin tai myöhemmin olisin jättänyt hänet kuitenkin.

b) olen sanonut ei kiitos, joka kerta, poikkeuksetta. :)

Äänestä

tilanteesta riippumatta, olen selviytynyt tästä kysymyksestä samalla lauseella sekä miesten että naisten kanssa: kertomalla että olen onnellisesti suhteessa, enkä ole kiinnostunut muista. Pääosin menee yleensä perille. Minusta se, kenen kanssa seurustelen, ei tossa tilanteessa kuulu vieraille ihmisille.

Äänestä

A)

Vastaan: En.

Ja sitten mies kysyy: Miksi et?

Tähän vastaan olevani varattu (mikä on vale), mutta jos hän tietää ennestään että olen vapaa niin sitten sanon vaan ystävällisesti ja kohteliaasti ettei kiinnosta, enkä rupea sen kummemmin erittelemään että miksi ei kiinnosta tai mikä hänessä nyt sitten on vikana. Kun ei kiinnosta niin ei kiinnosta, ei voi mitään...:)

Äänestä

...tilanteesta. joka tapauksessa vastaus on ei.

Äänestä

A. Olen tullut kaapista ulos.
Tämmöttees tapaukses sanoisin et anteeksi, mut olen enemmälti kiinnostunut naisista..

Äänestä

Kröhöm... (Stereotypia) Miehet ovat kiinnostuneet kauniista ja naisellista naisista, joten eipä ole iskuyrityksiä tarvinut pahemmin torjua.
Jos sellainen absurdi tilanne tulisi kuitenkin eteeni, sanoisin vain, etten ole kiinnostunut hänestä, sukupuolista suuntautumistani mainitsematta erityisesti.
Ja kun näyttää tältä, ei voi elää kaapissa ;)

Äänestä
  • Tyypillinen lesbo...

    Äänestä

  • "(Stereotypia) Miehet ovat kiinnostuneet kauniista ja naisellista naisista"
    Noh, noh.. Ei kuitenkaan kannata liikaa turvautua tohon ulkonäkö juttuun. Pitää vain oppia tuntemaan toinen ihminen sisältä. U know..

    Äänestä

  • Eliö kirjoitti:

    "(Stereotypia) Miehet ovat kiinnostuneet kauniista ja naisellista naisista"
    Noh, noh.. Ei kuitenkaan kannata liikaa turvautua tohon ulkonäkö juttuun. Pitää vain oppia tuntemaan toinen ihminen sisältä. U know..

    miehet ovannostuneita myös poikamaisista naisista. iskuyrityksiä tuli silloinkin, kun hiukseni olivat parin millin mittaiset...

    Äänestä

  • Kaunis hetero kirjoitti:

    Tyypillinen lesbo...

    Siinä vaiheessa kun sinä Kaunis Hetero muutut miehestä naiseksi, ja mieluummin vielä lesboksi, palaa toki asiaan :) Sitä ennen sinun ei kannata uhrata aikaasi täällä missä olet outsider!

    Äänestä

Olen tullut kaapista läheisimmille ystävilleni, mutta en sen julkisemmin (vielä...)

Jos kyseenomainen tapaus sattuu, (mikä itse asiassa sattuikin ihan äskettäin) vastaukseni on: "Tilanne on nyt tämä, etten kykene, enkä halua olla kenenkään miehen kanssa. " Jos alkavat kyselemään enemmän, voin selittää. Muuten en ala yksityiselämääni muutenkaan vatvomaan puolitutuille.

Äänestä

Antakaa miehen bylsiä teitä kunnolla ja lopettakaa tuollaiset lesboilut.

Ootteko todellakin koettaneet bylsiä kaapissa.

hmm.

Äänestä
  • sieltä se taas tuli: tämänkin keskustelun viisain kommentti. NOT! :( hohhoijaa, kypsää keskustelua on turha kai täälä viritellä, aina on joku jolla on asiaan turhankin kärkkäitä vastineita.

    onneksi Jaffa valotti minunkin elämääni, ei muuta ku heteroksi käskystä.

    ja kyllä, minä olen bylsinyt kaapissa, ei ollenkaan hassumpaa...

    Äänestä

A)

En ole tullut kaapista ulos, ja tuskin vielä vähään aikaan (ikinä?) tulenkaan. Siksi toi on musta tosi kiusallinen ja ahdistava tilanne. Kun ei ole sinut itsensä kanssa, ei ole kiva selitellä muillekaan, miksei halua seurustella (miehen) kanssa.
Ei silleen, että pystyisin seurustelemaan naisenkaan kanssa.

Vastaan siis vain, etten ole kiinnostunut ko. miehestä, vaikka loistotyyppi onkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pikku tyttö kirjoitti:

Mitä teette kun mies tulee kysymään että alatko seurustella.

A)et ole vielä tullut ulos kaapista.
B)olet tullut ulos kaapista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu