45-vuotias

Minusta tuntuu etten voi tulla raskaaksi,olen jo 45-vuotias. Minulla ei ole lapsia mutta haluaisin. Olen työskennellyt koko elämäni ja nyt olisi tarkoitus levätä. Miten näin vanhana palautuu synnytyksestä? Mieheni on minua 5- vuotta nuorempi.
1240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Raskaaksi tulosta en osaa sanoa , mutta toipuminen minusta omasta asenteesta kiinni. Itse olin niin onnellinen pienestä pojastani 41 vuotiaana , että ainut asia joka surettaa on enempi lastenteko kielto vaikean sektion jälkeen...Toki on väsynyt , mutta kyllä se on aika lyhyt aika ihmiselossa ja kohta ne muuttaa kotoa:) Elämään tuli ikäänkuin syvempiä värejä:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äitinen kirjoitti:

Minusta tuntuu etten voi tulla raskaaksi,olen jo 45-vuotias. Minulla ei ole lapsia mutta haluaisin. Olen työskennellyt koko elämäni ja nyt olisi tarkoitus levätä. Miten näin vanhana palautuu synnytyksestä? Mieheni on minua 5- vuotta nuorempi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu