valkaisemattomista harsoista? Onko rumia kun on ruskeita? Toimiiko?
Mitä
4
398
Vastaukset
- 4:n äiti
Eivät ole ruskeita vaan luonnonvalkoisia, hiukan kellertäviä. Kauneus on katsojan silmissä. Eikä ne valkaistutkaan vaippakäytössä tai pukliriepuinakaan kauan puhtaan valkoisina pysy. Jotkut väittävät että valkaisematon harso toimisi vaippakäytössä paremmin kuin saman paksuinen valkaistu harso, mutta minusta niissä ei ole merkittävää eroa. Yhtä hyviä ovat.
- kuin valkoisetkin
Minusta oli selkeää, kun valkaisemattomat (luonnonvalkoiset) harsot olivat vaippaharsoja ja valkaistut ja kuviolliset muuhun käyttöön. Helppo oli erottaa, vaikka kävivät pesussa samassa lastissa.
- niitä
pitää erotella toisistaan jos kerran samassa pyykissä pestään? Nehän on silloin yhtä puhtaita pesun jälkeen.
- on ällöä:)
niitä kirjoitti:
pitää erotella toisistaan jos kerran samassa pyykissä pestään? Nehän on silloin yhtä puhtaita pesun jälkeen.
Kyllä mä vaan tykkään, että on eri rätit perspuoleen ja naamapuoleen vaikka samassa pyykissä useimmiten peseytyvätkin. Olkoon sitten kyse vaikka vain klikistä omassa päässäni mutta näin aion toimia jatkossakin. Johan nyt mummotkin katsois kieroon, jos käskisin pyyhkiä vauvan naaman vaippaan:) Kun ne valkoiset ja etenkin kuviolliset ovat mun silmään nätimpiä, niin siinäkin yksi syy siihen, että ne ovat näkyvimmässä käytössä. Vaikka harsot kuinka likoineen sekoittuis pyykissä, niin silti se vaan on mielestäni eri asia oliko harso alkujaan täynnä sitä itteään tai liki puhdas (esim pään alla pidetty harso).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1242637
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau562077Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.241691- 1291518
- 681283
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641278Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711200- 891055
- 90969
- 127920