kun menetän pojan josta pidin..ja hänellä ei varmasti ole mitään mielipidettä minusta..En ehtisi tutustumaan häneen paremmin. Miks näin pitää käydä? Ei enää kuin reilut kaksi viikkoa siihen kun sydämeni särkyy..enkä sitten näe häntä enään..Paitsi ehkä kadulla ihan sattumalta. Ei mikään taida onnistua..anteeksi kun tuhlasin aikaanne.
Tulen pian surulliseksi..
Katyelle
5559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vielä voit saada hänet kiinnostumaan... jos onnistuu niin ei se siihen "lopu" että eri kouluja käytte.
teet niin kuin elokuvissa ja lähdet ajelemaan vaikka pyörällä ja etsit joka paikasta. Sitten kun näet hänet niin huudat hänen nimeään ja hyppäät pyöräsi selästä niin että se kaatuu ja kun hän ihmeissään katselee nii kerrot mitä sinulla on kerrottavaa! Tämän jälkeen pyydät häneltä puhelinnroa ja tutustutte jossain sitte kivasti. Yksinkertaista!
"Miks näin pitää käydä?" niin, miksi? haluaisin vain sanoa, että kukaan muu ei voi tutustua siihen poikaan sinun puolestasi. eikä kukaan muu tiedä tunteitasi/voi niitä hänelle kertoa. miksi itket ja valitat että sydämesi särkyy jos a. et edes tunne poikaa b. et ole tehnyt asialle yhtään mitään. kaikki lähtee Sinusta, anna nyt hyvä ihminen itsellesi tilaisuus sen sijaan että tietoisesti kiduttaisit itseäsi! se ei loppujen lopuksi ole niin vaikeaa.
Mulla sama tilanne. Vituttaa aika kivasti ku eka poika näytti olevan kiinnostunu, sitte nyt ku oon yrittäny jotai tehä nii ei sitte voi ees vilkastakaan. Kai mä oon niin luotaantyöntävä vaan yksinkertasesti... :/ Mut koita nyt jotain, sitä täälläkin yritetään!! Aina ku se menee vaikka ohi, niin kato (tähtää silmiin) ja hymyile :) Itelleni tää on aika perskeleen vaikeeta välillä, mutta painan aina peukalonkynnellä pikkurilliin nii kovaa, et sattuu, nii kummasti löytyy niitä uusia puolia itestään sillo :D
Kiitos kaikille vastanneille..Onhan tässä vielä yhdeksän päivää aikaa..No, vaikka ei tärppäis ni hymyilen sille jos joskus näen sen esim.kaupungilla. Jos vaikka hymyilis takasin.