Käydessäni Pietari-Brahen markkinoilla kaverini kans torstaina.Taxi kopin grilli terassilla oli taas ns.ÖY ÖY ÖY! palvelua päivä pilalla kiitos vain,toivottavasti lafkasi menee nurin pian!!olisin saattanut juoda limun tai kahvin!!mutta toista kertaa en erehdy!.
Erittäin tökeröä palvelua!!
Päiväpilalla Kiitos paljon.
121644
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Toisessa maassa mennään kadulle, Suomessa mennään nettiin. Palautehan kannattaa antaa heti ja henkilölle suoraan, eikä ruikuttaa netissä.
ei saisi ruikuttaa jos ruikututtaa?
...sulle tarjoilisi! Kotiin selviämään siitä ja huomenna reipastuneelle taas tarjoillaan. (jos et taas ole kerennyt vetää...)
Siis kyse ei ollut etes alkoholin juomisesta saati että olisin halunnut tilata sitä,ehkä kahvikupista siis ennenkuin teet johtopäätöksen että olisin ollut kännissä lueppa tämä!OLIN VESI SELVÄ,EN RETTELÖINYT!mutta mikä lie ollu ukolla kun oli niinkun paskan olisi syöny.Kaverini vain söi nälkäänsä siinä makkaraa,istuimme ja olisin tilannu kahvin kaikessa rauhassa siinä!pitääkö vittu heti siinä silmän räpäyksessä päättää että juoko kahvin vai limpparin.
Olla vesi selvä? Ei ihme jos ongelmia ilmenee jos on vesi selvä.Kyllä nykyaikana kannattaa panna siihen veteen vähän väkevyyttä,sehän jo edistää terveyttä ja ennenkaikkea mielenterveyttä.Osaa sitten päättää että juoko kahvin vai limpparin siinä silmänräpäyksessä.
näi8n mainoksen että hampurilainen 2dl maidon kera vain 3 euroa. vanha myyjä tokas vaan että mitäsulle erittäin epämiellyttävään tyyliin. samalla jässytti aamupalaansa eli puuroo söi samalla. empä mene minäkään enää sinne
Koetin ostaa paikallisesta suuresta ja uusimmasta pientä piharakennustarviketta. Pompottivat osastolta toiselle. Siinä pompottelun lomassa älysin kääntyä ulko-ovelle. Menin kilpailijalle, sinne kelpasi kakstoniseni.
unohtui kertoa. kun siinä söin niin eräs tummaihoinen asiakas kävi tai yritti ostaa askin kent merkkisä tupakkaa ja light limpparia ja ilmoitti että normaali limppari ei käy kun on sokeritauti. sekä tupakkaa ja limpparia hän ei saanut. lisäksi ärsytti minua suuresti kun naismyyjä (liekkö omistaja) söi aamupuuroansa samalla kun kokkaili minulle sitä hampurilaista. en enää ikinä käy asioimassa kyseisessä paikassa ennen kuin omistaja/tämä nais vanha ääliö myyjä poitsuu.
Vieläkös siinä on sama yrittäjä? Oli miten oli mutta aina siinä palvelu on ollut melko ailahtelevaa. Joskus hyvällä tuurilla ihan normaalia, useimmiten "jäätävää", pari kertaa sellaista "mitä sinä-haluat-häh-kaksi-euroa-painu-nyt-vittuun-siitä".
on vielä pystyssä,on olleet yli kaksikymentä vuotta yrittäjinä,isäntä aito lapin mies.
Täällä ne taas kajjjaanilaiset äiteen pikku itkupilli mussukat valittaa jos pikkusen joku on pahalla päällä tai kattoo vinoon...Saatanan kainuulaisett maalaistollot,teiät pitäis viiä vaik helsinkiin johhonki metro-aseman liepeille niin tietäsitte minkälaista palvelu on siellä...
joo sanos elä muuta,,nämä mussukathan ei osaa muuta kuin höylätä pohjolankadun ja abc,n huoltamon väliä,,tosiaan itkupilli potukkaa mänä maalaistollot.