uusimassa tekniikan maailmassa mukana myös se intialainen hyndai jota niin paljon on kehuttu.
fiesta
testis!!!!!
5532
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Uudessa TM:ssä pikkuautojen vertailu, jossa jätetään huomioimatta mm. Mazda2:n parempi varustelu: ESP, automaattiilmastointi, ajotietokone, jotka kaikki puuttuvat Fordista.
Mazda2:n moottori on tehokkaampi ja autolla on pidempi ja Fordia parempi takuu. Tunnertusti Mazdat ovat luotettavia ja niiden ylläpitokustannukset ovat hyvin alhaiset, koska ei tarvitse viettää aikaa korjaamolla.
Siksi suosittelen uutta Mazda2:sta.
Tärkein taisi unohtua ajoominaisuus, fiasta hyvää" ajoominaisuudet matda huonoa# ajoomiaisuudet, eli minulle merkkaa enemmän kuin 300 euron ajotietokone.
Fordin pisteet maantiajo 9 ja Mazdalla 8.
Kaupunkiajo Ford 9 ja Mazda 9.
Ääritilanteet Ford 8 ja Mazda 10.
Kiihtyvyys Ford 8 ja Mazda 9.
Että se ajo-ominaisuuksista.
TM 10/09 voi katsoa tarkemmin.
maantiellä fordi sai 9 se on parempi, eli ajoominaisuudet ovat fordissa paremmat, fordissa ei ole ajovakautusta, jos olisi ollut olisi se pessyt mazdan mennen ja tullen luki tm . Luoppe itse vielä kerran loppu lausuntokin, jossa sanotaan "HYVÄÄ" AJOOMINAISUUDET FORDISSA ....mazdan kohdalla lukee, "HYVÄÄ" KOKONAISUUS. Eli vielä kerran ford maantie 9 kaupunki 9..... mazda maantie 8 kaupunki 9 laske siitä sitten jos osaat. Ääritilanteissa oli mazdan apu ajonvakaus, jonka saa fordilta muutamalla sadalla eurolla ostaa, semmoinen joka ei osaa ajaa. LUE: Fordi jäi vain vuoden autosta yhdellä pisteellä, Mutta tuulilasi oli valinnut suomessa vuoden autoksi 2009 fiestan ylivoimaisesti parhaaksi autoksi. eli turha enään vastata jos sinä tykkäät mazdasta niin hyvä mutta minulle fordi kakkos autoksi on se paras, hyvää kesää sinulle.
nimenomaan ajoominaisuudet fiestassa huippua kaiken muun ohella.siis fiesta on ykkönen ja sillä siisti.