Kumpaa suosittelette parikymppisille nuorille, Sunny Baech vai Varnan kultahietikko? Matkatoimistojen sivuilta saa kuvan, että molemmissa kohteissa on yöelämää ja tekemistä riittää. Näin pitää ollakkin. Mutta kumpi parempi mesta? :) Lomalla ollessa voisi yöelämän lisäksi myös shoppailla jonkin verran ja käydä retkillä / tsekkaamassa nähtävyyksiä..
Sunny beach vai Kultahietikko?
2
685
Vastaukset
- darksoul77
Vaikka en olekkaan kyseisessä paikassa vielä käynyt (7.7. menossa) niin Sunny Beach lienee enemmän se bailupaikka. Helpot kulkuyhteydet myös shoppailemaan esim. Burgasiin.
- joka kesä Bulgariaan
Viimekesänä tuli viimeksi piipahdettua sunny beachilla ja jos vertaa kultahietikon hintatasoa niin sunny beachilla esim olut maksaa halvimissa paikoissa 1 levan eli noin 50c kun taas kultahietikolla 2-4 levaa. sunny beachilla menoa riittää ravintoloita yö kerhoja on joka puolella ja ostos mahdollisuudet ovat rajattomat.
Ja pikku matkan päässä on nessebar joka on unescon suojelukohde jossa on katsomista. Ja näytti esim Tjareborgilla oli halvin matka kesäkuun alussa 190 vk.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467625
- 334203
- 573705
- 503190
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652551- 542398
- 512378
- 402339
- 162276