Mikähän on vikana vuoden -04 Meganessa, kun aukasee keskuslikitusta kaukosäätimellä niin aukee kaikki muut ovet paitsi apukuskin?? käyttää kiinni ja aukasee nii sit aukee sekin. Tekee aina kun on vähänki kauemmin pois auton luota. Tupla napautuksilla ei ole merkitystä asiaan.
Keskuslukitus
6
402
Vastaukset
- Anonyymi
Sun tarttee korjata se vika.
- Anonyymi
Lukko mekanismi tai johtosarja katkennut saranan kohdalta?
- Anonyymi
Vaikuttaa tyypilliseltä Renaultin pikkuvialta. Renault merkkikorjaamo ottaa mielihyvin vastaan pikkuvikaisia Renault laatuautoja, jotka eivät ruostu ja niissä on hyvät ajo-ominaisuudet.
Renault työtakuu takaa, että työ ei lopu korjaamalla. Varaa pajalle mukaan rahaa ja päänsärkypulveria tai tabletteja, pulveri lienee kuitenkin tyyliin parasta, koska kysymyksessä on vanha sivistysmaan innovaatio Renault ja pulveri perinteinen särkylääke, hyvin elegantti sellainen. Renault erikois lääketohtorit suosittelee aina tarkastamaan lääkityksen, jos liikaa tojottaa tai muuten tukka sojottaa, eikä baskeri pysy päässä. Pitää aina olla tyylikäs, pieni nenän nyrpistely kuitenkin sallitaan, jos se tehdään sivistyneesti esim. torilla.
Oikein hyvää loska sutimis syksyä ja paljon pikkuvikoja kaikille Renault laatuautojen ystäville toivoo: Yrjö Niuvanniemeltä. - Anonyymi
Kannattaa ajaa sellaisella autolla jossa ei keskuslukko reistaa.
- Anonyymi
Jos ajaa renuaa päishään jonkun hengiltä pääsee paikkaan, jossa ei lukot reistaa. Jotain hyvää kuitenkin.
- Anonyymi
Renaultin ovien lukot ovat paljon hiljaisempia kuin sellien ovien lukot, isotpojat ovat kertoneet, omakohtaista vertailutietoa ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567835Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675931Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,675426Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082359Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa381056Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042