Keskuslukitus

Megane -04

Mikähän on vikana vuoden -04 Meganessa, kun aukasee keskuslikitusta kaukosäätimellä niin aukee kaikki muut ovet paitsi apukuskin?? käyttää kiinni ja aukasee nii sit aukee sekin. Tekee aina kun on vähänki kauemmin pois auton luota. Tupla napautuksilla ei ole merkitystä asiaan.

6

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sun tarttee korjata se vika.

    • Anonyymi

      Lukko mekanismi tai johtosarja katkennut saranan kohdalta?

    • Anonyymi

      Vaikuttaa tyypilliseltä Renaultin pikkuvialta. Renault merkkikorjaamo ottaa mielihyvin vastaan pikkuvikaisia Renault laatuautoja, jotka eivät ruostu ja niissä on hyvät ajo-ominaisuudet.
      Renault työtakuu takaa, että työ ei lopu korjaamalla. Varaa pajalle mukaan rahaa ja päänsärkypulveria tai tabletteja, pulveri lienee kuitenkin tyyliin parasta, koska kysymyksessä on vanha sivistysmaan innovaatio Renault ja pulveri perinteinen särkylääke, hyvin elegantti sellainen. Renault erikois lääketohtorit suosittelee aina tarkastamaan lääkityksen, jos liikaa tojottaa tai muuten tukka sojottaa, eikä baskeri pysy päässä. Pitää aina olla tyylikäs, pieni nenän nyrpistely kuitenkin sallitaan, jos se tehdään sivistyneesti esim. torilla.
      Oikein hyvää loska sutimis syksyä ja paljon pikkuvikoja kaikille Renault laatuautojen ystäville toivoo: Yrjö Niuvanniemeltä.

    • Anonyymi

      Kannattaa ajaa sellaisella autolla jossa ei keskuslukko reistaa.

    • Anonyymi

      Jos ajaa renuaa päishään jonkun hengiltä pääsee paikkaan, jossa ei lukot reistaa. Jotain hyvää kuitenkin.

    • Anonyymi

      Renaultin ovien lukot ovat paljon hiljaisempia kuin sellien ovien lukot, isotpojat ovat kertoneet, omakohtaista vertailutietoa ei ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6158
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5627
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      57
      2663
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2088
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1788
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1277
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1038
    Aihe