prossa pullonkaulana,athlon64 5600.
Vai olisiko päivitettävä parempaan esim phenom??
HD4850
onkohan
10642
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
X2 7750, ei maksa kuin kuutisen kymppiä ja on nopsa prossa hintasekseen.
Olisi lähes samantehoinen kuin tuo nykyinen prossu. http://www.dvhardware.net/news/amd_kuma_athlon_x2_7750_3dmark06.jpg Jaalkuperäiselle vastaajalle, kyllä on pullonkaulana.
mikään ei riitä. En tuota näkemättä usko että amd prossut on E8400 nopsempia pelikäytössä. 3D-karkeista en paljon perusta.
tuo E8400 pieksee jopa amd x4 sarjan.
Joo ei todellakaan pärjää tuo inteli E8400 prossu amd:n phenom II X4 prossulle. Nimittäin kyseinen amd:n phenom II X4 prossu pärjää intelin i7 prossulle.
Heh, näytä mulle peli joka käyttää 4 corea siihen pelin pyörittämiseen...pelit käyttävät yleensä yhtä corea edelleen, ja niinpä se E8400 on yllättävän kova luu pelaamisessa, koska se core 2 duo arkkitehtuuri on edelleen clock cycly/clock cycle nopeampaa kuin AMD:n vastaava ja core i7 ei ole tehnyt mitään merkittävää pelien paremman pyörittämisen eteen.
näytäs jotakin faktaa tuosta että tuo amd x4 hakkaa i7:n. Tuo x4 häviää jopa core 2:lle ihan niinkuin tuolla oli jo laitettu. Ja core 2 quadiin tuota ei kannata edes verrata samana päivänäkään.
i7:lle pärjäis? pyh
Ja ei muuten varmasti pärjää tuo E8400 prossu amd phenom x4 9950:aa vastaan.
Kyllä on pullonkaulana. Mutta ainahan sitä voi pikkaisen ylikellottaa niin ei haittaa niin paljon.