Kysyin tässää joku päivä ulkoisen kiintolevyn ongelmaa ja kiitoksia vastauksista sillä mm. suosikit löytyi Local settings kansiosta niinkuin neuvoitte. Olen nyt löytänyt mielestäni kaikki muut ulkoiselle levylle siirretyt tiedostot paitsi sähköposteja, olen ronkkinut kaikkia löytämiäni kansioita muttei löydy .
Olisiko jollain tietoa kuinka ne saataisiin esille sillä tiettävästi ne siellä ovat . Pitäisiköhän otsikkopolkuun kirjoittaa tietyn niminen kansio joka ei muuten näy .Ehkä etsi toiminto myös löytäisi oikeat kansiot kun vain tietäisi mitä siihen kirjoittaa .
ulkoisesta levystä
lisäkysymys
5216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
XP:ssä user\Application Data\Thunderbird\Profiles\jne... -polusta löytyy minun postit. Application Data -kansio on piilotiedosto kuten Local Settings -kansiokin.
että ihminen joka ei tiedä edes postiohjelmansa nimeä ei käytä thunderbirdiä...;=)
Elikkäs microsoft outlook express . Löysin kyllä tiedoston jossa on kaikki postit mutten saa avattua niitä kuin esim. notepadilla jolloin siinä vilisee koodiviidakkoa . Millä ne voisi avata eihän se noin vaan outlook expressillä onnistu .
Tiedostopäätteeksi se ilmoittaa isolla DBX
Jos sieltä ei löydy mitään toimintoa jolla posteja saa tuotua ohjelmaan, niin tipauta DBX-tiedosto osoitteeseen: C:\Documents and Settings\KÄYTTÄJÄNIMI\Local Settings\Application Data\Identities\DFGFDG#ERQWS\Microsoft\Outlook Express\ Itse olen deletoinut koko ohjelman mutta näköjään tuollaisessa osoitteessa on Saapuneet.dbx Lähtevät.dbx jne.