Helsingin yliopiston oikeustieteellisen professori Erkki Havansi on mukana ehdokkaana EU-vaaleissa. Hän on Suomen prosessioikeuden ykkösasiantuntija sekä kirjoittanut tärkeimmät alan oppikirjat.
Prof. Erkki Havansi on perussuomalaisten listalla; eikä kokoomuksen joka sai aikaan tuon ei-toivotun yliopistolain.
Toivottavasti tulette mukaan tukemaan häntä vaaleissa!:)
Kaikki tukemaan
prof. Erkki Havansia!:)
3303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itseainakin kannatan yliopistolakia. Eli ei paljon kiinnosta. Siitä ei ole oikeille opiskelijoille mitään haittaa, pelkkää plussaa. Ainoastaan jotkut humanistit tulevat siitä kärsimään, mikä on aivan oikein, sillä kuka niitä humanisteja tarvitsee? Niitä on tällä hetkellä aivan liikaa.
Uudistuksessa ole mitään vikaa! Aina löytyy ihmisiä, jotka ruikuttavat!
Humanistiset aineet eivät tue markkinataloutta ja ovat siksi turhia ja tuhottavaksi tarkoitettuja. He eivät itsekään usko tieteeseensä, siitä osoituksena suuri keskeytysprosentti ja pitkäksi venyvät opinnot. Työttömyyskin vaivaa heitä, joten opiskelupaikkojen vähentäminen olisi kaikille paras ratkaisu.
Tuleva yliopistolaki on hyvä!