Minulla on Ducati 350 Desmo, vuosimallia -68. Vaihdoin öljyt koneeseen, jota meni 2 litraa. Nyt vaihtaisin myös vaihteistoon, mutta ei ole poisto-, eikä täyttöproppua. Toimiiko moottoriöljy voitelijana myös vaihteistossa, vai mistä se vaihdetaan? Olen aika tumpelo näiden vanhojen kanssa, mutta tuollainen tuli käsiin.
Ducati Scrambler
12345
4353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olet kai tietoinen, että pyöräsi on tavoiteltu harvinaisuus? Älä ropaa sitä itse rikki. Primadonna on herkkä laite!
Eipä tuo tunnu kiinnostavan ostajia. Kone pelaa kuin ajatus. Eka potkulla käymään. Ruostetta vain takalokasuojassa, joka ei liene vaikea hankkia. Äänet on tosin aika kovat. Muuten hyväkuntoinen peli. Ajan sillä noin 100 km/vuosi.
Vuolenkoskella 16.5. keskustelut katkesi siihen ja henkeä salpasi, kunnes joku muisti sitä nimitettäneen "automaatti rannekellon vetäjäksi" keula hytkyy liikennevaloissa aika hyvin (vetää rannekellon) Taitaa olla vieläpä kuivakytkimellä joka kirskuu niin, ettei sitä terveeksi koneeksi uskoisi. Toisaalta ääni on klassikko. (oikein omin korvin kuulee kuinka kaikki toimii)
kuka olet niin kysynyntää löytynee...