Onko väliä

laminaatin laittaa yläkertaan jossa katto paneelit on poikittain ja alakerran laminaattilattia on poikittain taloon nähden.Yleisestihän on ohje että valon lähteen suuntaisesti tulisi,mutta kun tuolla vintissä on vain päissä ikkunat.
4329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuota valon suuntaan asentamista vahvimmin suosittiin ainoastaan sen takia että jos laudat ovat poikittain niin sauma on varjon ansiosta huomattavasti enempi "silmillä". Jos se ei häiritse tai jos käytät viistereunaista tuotetta niin anna mennä vaan.

Äänestä
  • ottaako silmään jos laitan valon suuntaisesti pitkittäin taloon laminaatin ja tosiaan nuo kattopaneelit on poikittain?Vai pitäiskö olla saman suuntaisesti?(on mulla murhe) ;)

    Äänestä

  • olet, kirjoitti:

    ottaako silmään jos laitan valon suuntaisesti pitkittäin taloon laminaatin ja tosiaan nuo kattopaneelit on poikittain?Vai pitäiskö olla saman suuntaisesti?(on mulla murhe) ;)

    vaikka ovat eri suunnassa. Jos ottaa, taitaa vika olla silmissä.

    Äänestä

  • silmään kirjoitti:

    vaikka ovat eri suunnassa. Jos ottaa, taitaa vika olla silmissä.

    laita kaardinaalikulmaan niin sopii

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten päin kirjoitti:

laminaatin laittaa yläkertaan jossa katto paneelit on poikittain ja alakerran laminaattilattia on poikittain taloon nähden.Yleisestihän on ohje että valon lähteen suuntaisesti tulisi,mutta kun tuolla vintissä on vain päissä ikkunat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu