Mielipiteenne kiitos 8)

Oon ostamassa nyt kesällä X360:sen ja oon aatellu jotain ajosimua peliks. Oon harkinnu Forza 2:sta, GRIDiä ja Pro Raceria. Mut en osaa päättää minkä ostan, joten avittakaa mua pikkasen ja kertokaa minkä pelin ostan? Vai onko kenties hyvä ajosimu jääny multa ohitte, ja jos on nii kertokaan :)
5343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Forzaa kannatan.

Äänestä
  • Toi Forza olis muuten ihan hyvä, mutta en tiedä siitä vauriomallista, että millanen se on? Ja onko siin Forzassa samanlaista kisasta-kisaan menetelmää ku Forza 1'sessä?

    Äänestä

Mielestäni aika on mennyt ajopelien osalta konsolien ohi.Pc antaa laajemmat mahdollisuudet kehittää itseään ja käytettävissä olevia ajokkeja.Esimerkkinä lfs pc:lla tai RBR,jota pidetään rallipelien tien näyttäjänä.Konsoli puoltaa paikkaansa, jos ei ole aikaa säätää eikä muutenkaan syventyä oleelliseen.Vähävaraiselle lähes todenmukaisen kokemuksen ilman oikeaa, omaisuuksia maksavaa kilpuria antaa netissä pelaaminen,vastassa yhdenvertaiset ajokit. Siellä ratkaisevat parhaat ajolinjat joihin päästään säätämällä ja treenaamalla!Omassa nurkkauksessa yksin konsolin kanssa alkaa melko nopeasti puuduttaa.Mahdollisuus keskusteluun kisankin aikana toisten ohjaajien kanssa on kiva lisä.Itse vannoutuneena konsoli pelaajana olen löytänyt uuden ajattelun pelaamisesta. ps. jos joku on kiinnostunut uusista skineistä ,annan omia ja vihjeitä teeseitse miehille..Itse haluan myös jeesiä,sillä aina löytyy uusia sovelluksia ja idiksiä(SKINIT LFS)

Äänestä
  • Sehän on totta, että konsolipelaaminen on aika suppeeta ku ei voi itte modata omia autoja ja tehdä uusia trackpackeja. Ittelläni on pelkästään F1 '99'02 tietokoneella. Ja sitä pelaan nykyään harvoin. Muuten voisin harrastaa enemmänki koneella pelaamista, mutta tää on niin rupunen läppäri ja en koe että voisin ostaa pelkästään sen takia uuden näyttiksen, että voisin pelata uusia pelejä netissä. Ja toisekseen, mulla ona mun siskolla on ollu yhteinen Crystal Xbox viimeset 4-vuotta ja noita pelejä on sen verran, että niitä voi paremman puutteessa viel pelata X360, vaikka muutama ei saatakkaan toimia. Ja ne jotka ei toimi, annan kylmästi mun siskonpojille pelattavaks.

    Äänestä

  • Mansell kirjoitti:

    Sehän on totta, että konsolipelaaminen on aika suppeeta ku ei voi itte modata omia autoja ja tehdä uusia trackpackeja. Ittelläni on pelkästään F1 '99'02 tietokoneella. Ja sitä pelaan nykyään harvoin. Muuten voisin harrastaa enemmänki koneella pelaamista, mutta tää on niin rupunen läppäri ja en koe että voisin ostaa pelkästään sen takia uuden näyttiksen, että voisin pelata uusia pelejä netissä. Ja toisekseen, mulla ona mun siskolla on ollu yhteinen Crystal Xbox viimeset 4-vuotta ja noita pelejä on sen verran, että niitä voi paremman puutteessa viel pelata X360, vaikka muutama ei saatakkaan toimia. Ja ne jotka ei toimi, annan kylmästi mun siskonpojille pelattavaks.

    Älä väheksy laitteitasi,Etelä-Amerikasta sekä Itä Euroopasta pelimiehiä on pilvin pimein netti peleissä, ja olen sata varma ettei huippu laitteita löydy kuin vähäiseltä joukolta, mutta yhtäkaikki hyviä kilpailijoita ja pelaajia. Konsolien ja pc:n välistä arvo keskustelua voi käydä loputtomiin. Itseltäni löytyy PS1 sekä PS2 ja näihin n.40 ajopeliä. PS3 taitaa olla jo hienouksistaan huolimatta ympyröitteni ulkopuolella.Tietokoneeni on hieman viritelty ,ostohetkellä tuntui tehot riittäviltä,mutta puolen vuoden jälkeen huomasi olevansa nykivän näytön ja pitkien lataus aikojen kuristuksessa tähän voi lisätä vaan jne.jne!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mansell kirjoitti:

Oon ostamassa nyt kesällä X360:sen ja oon aatellu jotain ajosimua peliks. Oon harkinnu Forza 2:sta, GRIDiä ja Pro Raceria. Mut en osaa päättää minkä ostan, joten avittakaa mua pikkasen ja kertokaa minkä pelin ostan? Vai onko kenties hyvä ajosimu jääny multa ohitte, ja jos on nii kertokaan :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu