TEKSTIPAIDAN TEKSTIN IRROTTAMINEN

kevätlapsi

Olen täysin rakastunut tekstipaitaani koska mikään muu paita ei istu niin hyvin päälläni (suurien rintojeni vuoksi). Valitettavasti paidassa on mauton teksti. Olen kolunnut läpi monta monta vaateliikettä ja etsinyt täydellisesti istuvaa, mustaa t-paitaa niin miesten kuin naistenkin puolelta muttei vain löydy! Miten ihmeessä saisin tekstin irrotettua ilman, että paita kärsii sen suuremmin?

4

695

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei millään

      Tuohon kysymykseen on vain yksi vastaus: ei onnistu. Oli painatus- tai kiinnitystekniikka mikä tahansa, teksti irtoaa korkeintaan murusina ja liimasotku jää jäljelle. Voisitkohan painatuksen perusteella jäljittää paidan myyjän ja/tai valmistajan ja kysyä, mistä paita on alun perin ostettu? Pesuohjelapusta sen voisi kyllä lukea, jos mustetta on jäljellä.

    • .............

      Oletan, että teksti on alunperinkin liimattu paitaan...Sanotaan, ettei niitä teksti/kuva kohtia saisi silittää. Ne tarttuvat kuulemma kiinni silitysrautaan. Sellasta vois ehkä varovasti yrittää? Ja toivoa, ettei silitysrauta mene pilalle...

      • itakka

        Eipä kannata, siinä sotkee sekä silitysraudan että paidan. Se teksti ei poistu vaan muuttuu mössöksi, joka tarttuu rautaan.


      • sotkua tulee
        itakka kirjoitti:

        Eipä kannata, siinä sotkee sekä silitysraudan että paidan. Se teksti ei poistu vaan muuttuu mössöksi, joka tarttuu rautaan.

        Ei kannata pilata silitysrautaansa ja lopullisesti paitaansa.
        Paidan valmistaja pitäisi saada selville, josko sitten onnistuisi saamaan vielä samalla kaavalla tehtyjä paitoja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      269
      1082
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      890
    3. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      228
      860
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      831
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      79
      733
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      66
      717
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      100
      624
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      541
    10. Rekkawelinehkä

      Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 2
      Varkaus
      37
      509
    Aihe