SIM-lukko auki??

Moikka, tossa jo Elisan ketjuun ehdin hädissäni kirjoittelemaan. Mulla on soneran kautta aikoinaan hommattu N70 puhelin ja irtisanottu liittymä. Nyt pitäisi saada se sim-lukko auki, ohjeet olen kadottanut ja koodi on kyllä lapulla tallessa. Eli siis miten nyt toimia, mitä nappeja painan??
2463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Menet lähimpään Soneran liikkeeseen. Minulle suositeltiin liikkeessä käyntiä, on kuulemma vaikea tehdä...en kyllä ihan uskonut, mutta liikkeessä kävin sen kuitenkin teettämässä.

Äänestä
  • jos on soneran liittymä vielä päällä niin netissä omilla sivuilla saa auki kun kytkyaika on kulunut. Tai siis sieltä saa koodin jolla aukee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


h-ellin kirjoitti:

Moikka, tossa jo Elisan ketjuun ehdin hädissäni kirjoittelemaan. Mulla on soneran kautta aikoinaan hommattu N70 puhelin ja irtisanottu liittymä. Nyt pitäisi saada se sim-lukko auki, ohjeet olen kadottanut ja koodi on kyllä lapulla tallessa. Eli siis miten nyt toimia, mitä nappeja painan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu