Ukko kävi valittamassa kadulla/asunnon lähellä naurettavasta hommasta, uhkaili tehdä mun omaisuudelle jotain jos en siirrä sitä. Kerroin että korvausvaatimukset ovat suuria jos hän koskee siihen, hän sanoi että olkoot katotaan sitten. Oli hänen mielestään väärällä paikalla. Yksityisalueella mukamas ja hän saa tehdä mun omaisuudelle silloin mitä vaan. Sitten se lähti rapulle. Rupesi haukkumaan kaukaata vielä rappuun mennessään. Korotin ääntä että mitä se mulkku itkee siellä niin tämä mulkvisti ei uskaltanut enää tulla juttelemaan vaan meni rappuun. Tämän vaahtosuun varmasti nään useasti vielä koska käyn samassa paikassa melkein joka päivä. Nyt olen raivon vallassa. Seuraavalla kerralla voi nyrkki heilahtaa ja lujaa. Tekisi mieli mennä kattomaan koska ukko tulee ulos ja antaa pieni opetus. Kaupunki elämä ei sovi kaikille, pitää valittaa joka asiasta. Joillaki on elämä niin negatiivistä eikä muuta tekemistä ole kun valittaa. Tommosta urpoa tekisi mieli pamauttaa muutama kerta niin kovaa että tipahtaisi ja itku tulisi silmään. Minkälaisella sanktiolla selviäisin? Törkeä pahoinpitely, sakkoja luultavasti? Ensikertalaista tuskin laittaa istumaan. Toisaalta jos saan asuinhuoneiston selville, voin tehdä hänen elämästään todella vaikeata muutenkin ilman fyysistä väkivaltaa. Kumma että oli ukolla pokkaa. Näytän harvinaisen kiltille, mutta todellisuus on jotain ihan muuta. Perkele olis pitäny vähän kurittaa itkijää. Vittu mua vituttaa tommoset saatanan kitisijät. Ainoa mikä esti tuossa tilanteessa lyömästä oli ne korvausvaatimukset ja se sotku mikä tulee kun mennään oikeuteen yms. En saa hetkeksikään tätä asiaa mielestä ja siitä on kulunut jo useampi tunti.
Mitä tehdä, kun...
Hermot kireällä
6602
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Juo lasi vettä ja laske kehteenkymmeneen, se rauhoittaa.
Lääkitys kohilleen.
naurattaa muakin toi sun juttus ;>DDDDDD,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
että hillitset itsesi, vaikka suuttumus oikeutettua, pakottaudut rauhalliseksi ja kysyt, miten voisitte sopia asiasta. Olin tuollaisessa tilanteessa joskus, kysyin vain:" Loukkasinko Teitä jotenkin?". Erosimme ystävällisissä tunnelmissa. Yritä löytää hänestä se naru, jota voit vedellä.
Kyllä suakin vituttais jos joku tois kamojaan sun alueelle ja tontille. Sullako on oikeus olla ja tehdä mitä halua ja missä haluat. Kunnioita muiden tilaa ja omaisuutta. Sua ei ainakaan enää kukaan kunnioita, vihaa vaan. Ootko ylpee ittestäs.
nainen tarkoittaa omaa miestään. Puhutko nyt jostain naapurin miehestä vai omasta miehestä.