Maanpuollustusta tarvitsee ainoastaan MAANOMISTAJA. Nyt kun leipäjonojen pituus ylittää kaikki aikaisemmat ennätykset , on katsottava huomattavasti tarkemmin miten VALTION rahat jaetaan.Maanomistajan on tulevaisuudessa kannettava suurempi taloudellinen vastuu siitä palvelusta jota valtiollinen maanpuollustus heille tarjoaa.Tällainen vastuunkanto voisi olla pinta-alavero maanomistajille.Kuten halikossa sanotaa " ei ole olemassa ilmaisia lounaita".
MAANPUOLLUSTUS TARVITSEE EUROJA
Kuka tarvitsee maanpuollust...
5321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
myös leipäjonolaisten leivät. Ei mistään muualta, niin ei.
Ei siellä kotimaisata ole.
tuotu???
Tukijussi keksii mitä vain tekosyitä ettei tarvitse kertausharjoituksiin lähteä, tukiansa kyllä puolustaa ja suureen ääneen valittaa. Vain muutama tukijussi on sellainen joka on kriisiajan ruokahuoltoon sijoitettu tuottajana eikä tarvitse lähteä harjoittelemaan.
ja valittaa, vaikka tuet vaativatkin!!! Kriisiaikana otetaan jussien vaimot pois turhista ansiotöistä ja pannaan oikeisiin töihin, turvaamaan ruokahuoltoa.