Kesämiitti Hki 13.6 lauantaina

Joana75

Kesämiitin paikka olis taas. Eli paikkana vakio Kaisaniemen puisto, ja aikana 13.6 la, puistossa oloa parisen tuntia eli n. klo 18-20.(istutaan nurmikolla, puhutaan noita ja näitä, juodaan juomia jos on) Siitä sitten jonnekin suurinta osaa miellyttävään baariin jatkamaan, viime vuonna valinta oli Mascot Hakaniemessä. JOS SATAA niin varmaan tuotakin nopeammin baarin suojiin. Miitti on kaikille avoin, kuten meillä tapana on ollut :) Suurin osa osallistujista lienee huoneista Helsinki ja 22 .

12

1316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jospasaanmä

      eiks tuolloin ole kaisaniemessä kaisafest?

      • Joana75

        Kaisafest on juu, mutta chatissa oltiin sitä mieltä, että se ei meitä haittaa. :) Eiköhän meille joku soppi sieltä löydy, ei varmaan niin kauheesti porukkaa liikkeellä kuitenkaan kuin esmes Tuskan aikaan.
        Viimesimmät tapaamiset on olleet siinä suihkulähteiden lähellä, sen pienen kiskan takana kutakuinkin. Jos tähdätään taas sinne? Sen mukaan, miten hyvin tai huonosti tilaa löytyy.


    • Yo-Girl

      eiköhän sinne vois raahautua...toivottavasti olis hyvä sää :D

    • Jep, mukana ollaan.

      • Mukana ollaan jos pääsen livahtamaan töistä. ! ;))


    • mystiqLayD

      Onneksi oli FB:ssä ilmoitus asiasta, olisin muuten missannut :), jos ei taivas tipu niskaan tulen ainakin kääntymään. Ja nappaan yhden satunnaisen tsättärin matkaani.

    • samamies88

      harmi etten pääse.. Savonlinnassa/Vuokatissa kyseisenä päivänä :r

    • Epaluoma

      Olisin tulossa ainakin kaisaniemeen istumaan ja baariin aluksi, mutta olen tuskin tappiin saakka.

      Nähdään ylihuomenna.

    • tuun jos uskallan

      • Joana75

        Hyvin nää ennustukset pitäneet viime päivinä paikkansa sään suhteen... :p

        La luvattu näillä näppäimin aika lämmintä ja ehkä sadekuuroja.

        Nähdään sen pienen kiskan kieppeillä jossain?


    • Pitäkää kivaa ja nauttikaa päivästä

      • Joana75

        Ei tullut pahemmin sadetta niskaan , viime metreillä vasta heitti. Se oli ehkä isoin yllätys. :)
        Porukkaa 20-25, mukavaa oli ja kiitos että tulitte!!

        Heinäkuuksi kyselty jo uutta miittiä, kuten sanoin niin hyvä idea, mutta itse en jaksa/kerkiä ruinaa porukkaa kasaan. :-) Lomat sun muut tässä, niin en ole maisemissakaan aina. Mutta kuuloilemme linjoilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2100
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      16
      1173
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1051
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      75
      918
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe