Kesämiitin paikka olis taas. Eli paikkana vakio Kaisaniemen puisto, ja aikana 13.6 la, puistossa oloa parisen tuntia eli n. klo 18-20.(istutaan nurmikolla, puhutaan noita ja näitä, juodaan juomia jos on) Siitä sitten jonnekin suurinta osaa miellyttävään baariin jatkamaan, viime vuonna valinta oli Mascot Hakaniemessä. JOS SATAA niin varmaan tuotakin nopeammin baarin suojiin. Miitti on kaikille avoin, kuten meillä tapana on ollut :) Suurin osa osallistujista lienee huoneista Helsinki ja 22 .
Kesämiitti Hki 13.6 lauantaina
12
1308
Vastaukset
- jospasaanmä
eiks tuolloin ole kaisaniemessä kaisafest?
- Joana75
Kaisafest on juu, mutta chatissa oltiin sitä mieltä, että se ei meitä haittaa. :) Eiköhän meille joku soppi sieltä löydy, ei varmaan niin kauheesti porukkaa liikkeellä kuitenkaan kuin esmes Tuskan aikaan.
Viimesimmät tapaamiset on olleet siinä suihkulähteiden lähellä, sen pienen kiskan takana kutakuinkin. Jos tähdätään taas sinne? Sen mukaan, miten hyvin tai huonosti tilaa löytyy.
- Yo-Girl
eiköhän sinne vois raahautua...toivottavasti olis hyvä sää :D
Jep, mukana ollaan.
- mystiqLayD
Onneksi oli FB:ssä ilmoitus asiasta, olisin muuten missannut :), jos ei taivas tipu niskaan tulen ainakin kääntymään. Ja nappaan yhden satunnaisen tsättärin matkaani.
- samamies88
harmi etten pääse.. Savonlinnassa/Vuokatissa kyseisenä päivänä :r
- Epaluoma
Olisin tulossa ainakin kaisaniemeen istumaan ja baariin aluksi, mutta olen tuskin tappiin saakka.
Nähdään ylihuomenna. tuun jos uskallan
- Joana75
Hyvin nää ennustukset pitäneet viime päivinä paikkansa sään suhteen... :p
La luvattu näillä näppäimin aika lämmintä ja ehkä sadekuuroja.
Nähdään sen pienen kiskan kieppeillä jossain?
Pitäkää kivaa ja nauttikaa päivästä
- Joana75
Ei tullut pahemmin sadetta niskaan , viime metreillä vasta heitti. Se oli ehkä isoin yllätys. :)
Porukkaa 20-25, mukavaa oli ja kiitos että tulitte!!
Heinäkuuksi kyselty jo uutta miittiä, kuten sanoin niin hyvä idea, mutta itse en jaksa/kerkiä ruinaa porukkaa kasaan. :-) Lomat sun muut tässä, niin en ole maisemissakaan aina. Mutta kuuloilemme linjoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3238991Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835548Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3245032SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden703490Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä32942Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal572329Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42302Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72228- 1132186
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402083