Kesämiitin paikka olis taas. Eli paikkana vakio Kaisaniemen puisto, ja aikana 13.6 la, puistossa oloa parisen tuntia eli n. klo 18-20.(istutaan nurmikolla, puhutaan noita ja näitä, juodaan juomia jos on) Siitä sitten jonnekin suurinta osaa miellyttävään baariin jatkamaan, viime vuonna valinta oli Mascot Hakaniemessä. JOS SATAA niin varmaan tuotakin nopeammin baarin suojiin. Miitti on kaikille avoin, kuten meillä tapana on ollut :) Suurin osa osallistujista lienee huoneista Helsinki ja 22 .
Kesämiitti Hki 13.6 lauantaina
12
1288
Vastaukset
- jospasaanmä
eiks tuolloin ole kaisaniemessä kaisafest?
- Joana75
Kaisafest on juu, mutta chatissa oltiin sitä mieltä, että se ei meitä haittaa. :) Eiköhän meille joku soppi sieltä löydy, ei varmaan niin kauheesti porukkaa liikkeellä kuitenkaan kuin esmes Tuskan aikaan.
Viimesimmät tapaamiset on olleet siinä suihkulähteiden lähellä, sen pienen kiskan takana kutakuinkin. Jos tähdätään taas sinne? Sen mukaan, miten hyvin tai huonosti tilaa löytyy.
- Yo-Girl
eiköhän sinne vois raahautua...toivottavasti olis hyvä sää :D
Jep, mukana ollaan.
- mystiqLayD
Onneksi oli FB:ssä ilmoitus asiasta, olisin muuten missannut :), jos ei taivas tipu niskaan tulen ainakin kääntymään. Ja nappaan yhden satunnaisen tsättärin matkaani.
- samamies88
harmi etten pääse.. Savonlinnassa/Vuokatissa kyseisenä päivänä :r
- Epaluoma
Olisin tulossa ainakin kaisaniemeen istumaan ja baariin aluksi, mutta olen tuskin tappiin saakka.
Nähdään ylihuomenna. tuun jos uskallan
- Joana75
Hyvin nää ennustukset pitäneet viime päivinä paikkansa sään suhteen... :p
La luvattu näillä näppäimin aika lämmintä ja ehkä sadekuuroja.
Nähdään sen pienen kiskan kieppeillä jossain?
Pitäkää kivaa ja nauttikaa päivästä
- Joana75
Ei tullut pahemmin sadetta niskaan , viime metreillä vasta heitti. Se oli ehkä isoin yllätys. :)
Porukkaa 20-25, mukavaa oli ja kiitos että tulitte!!
Heinäkuuksi kyselty jo uutta miittiä, kuten sanoin niin hyvä idea, mutta itse en jaksa/kerkiä ruinaa porukkaa kasaan. :-) Lomat sun muut tässä, niin en ole maisemissakaan aina. Mutta kuuloilemme linjoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1194379- 1533712
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1033486Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia392839- 1321768
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta381582Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk181228Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi191194Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221154Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421140