No voihan

Tekee pesää parvekkeeni vesikaton alle kolmen metrin korkeuteen. ! Miten mun nyt täytyy menetellä kun asun osakeomistus huoneistossa(bostadsrätt)?
2141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pitkä riuku, ja hävitä pesä kun kaikki ovat sieltä menneet töihin. Muuten saat juosta lujaa.

Äänestä

No nyt on hommat hoidettu, Talkkari kävi , oli ensin liian lyhyet tikkaat , tuli sitten kunnon vehkeillä uudemman kerran.
Kuningatar oli varmaankin syöty lintujen toimesta, koska ampiaispesä olikin nyt tyhjä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ampiaista kirjoitti:

Tekee pesää parvekkeeni vesikaton alle kolmen metrin korkeuteen. ! Miten mun nyt täytyy menetellä kun asun osakeomistus huoneistossa(bostadsrätt)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu