Soittimen vaihto

Miten saan vaihdettua RealPlayerin pois oletus soittimena?

Haluaisin että, Mediapalyer olisi oletus soitin.

Niin varmaan on parenpiakin, mutta tälläkertaa näin...
3227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tools -> Preferences -> Content -> Media Types

Sieltä voi säätää mitä tiedostomuotoja haluaa sen RP:n toistavan.

Media Playerilla

Työkalut -> Asetukset -> Tiedostomuodot

Äänestä

Valitse jokin toistettava tiedosto. Klikkaa sitä hiiren kakkkosella. Valikosta valitse, "Avaa sovelluksessa\Valitse ohjelma". Siinä on luettelo ohjelmista joilla voit avata ko. tiedoston.

Valitse siitä mieleinen ohjelma, laita ruksi ruutuun "Avaa tämäntyyppiset tiedostot aina valitussa sovelluksessa".
Näin XP:ssä ja monessa muussa Wintoosassa.

Äänestä

Kiitos! Homma rokkaa, jälleen niikuin halusin.

Täältähän kannattaa näköjään kysellä apuja. :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Urpo kirjoitti:

Miten saan vaihdettua RealPlayerin pois oletus soittimena?

Haluaisin että, Mediapalyer olisi oletus soitin.

Niin varmaan on parenpiakin, mutta tälläkertaa näin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu