kassan ja pokerinhallinta

lääkitys auttas

Ei jaksa!Siis oon surkea noissa!Kahden viikon aikana! 1.laitan 100 pokeriin pelailen 12 tuntia,lopuksi häviän tyhmästi ko 200 jäljel ja pelaan 400nl pöydäs! 2.Laitan 100 pokeriin ja aluks taas voitan mut häviän samaan malliin kaikki!Ei tajua että onhan päivä huomennaki vaa on hävittävä kaikki! 3.No ny natsaa,14 tuntia pelattu ja 1200 rahaa,kello aamusti 7!Yritän nukkua mutta tunnin jälkeen pokeria pelaamaan,ilta kuuteen mennessä kaikki hävitty!liian isoihin pöytii! 4.saan pummattua 10 ja alan pelailee nousen 200 pöydäss 20nl,10 tuntia!kaksi stäkin häviöö ja nousen 50nl ja kaik menee! 5.Taas kympillä nousu 150 ja sama homma!12 tuntia 6.Otin niskasta kii,Ja ajattelin alkaa Kassanhallinnan!12e lainaa ja Pelasin 10nl pöydäs 2,5d buy innillä, 10 tuntia Ja olin saanut kokoon sen 30*buy inniä,ja vähä yliki!95d!Nyt ei mua pysäytä mikää,enhän voi hävitä 30 kertaa..Pokerin lopetus,elokuva alkaa ja vetäsen viimiset tilit siirryn 20nl pöytään ja teen 10 buy inni,tyhmä bluffi kymppi meni,no ny on kiire 50nl ja 25 buy inn ja hetke päästä all inn,mutta huono tuuri!sit täys osto 50nl ja omat takas pitäs saada,häviä kaikki ja nään elokuvan lopputekstit!

4

613

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lähes peilikuva

      Tunnistan tosta itseni, niin kuin just eikä melkein. Olen itse opetellut tota kassan hallintaa kohta viikon. Hakkasin tätä ennen yli kaksi vuotta päätä seinään. Nyt olen tullut siihen tulokseen, että mitään muuta vaihtoehtoa ei ole, kuin siirtyä pienempiin pöytiin. Kassa tällä hetkellä noin 200d. Alkutalletus oli 40d. Viisi päivää olen pelannut. Tai siis yötä. Pelaan max by-in 10d - 50d käteistä. Eli varsinkin toi isoin pöytä on edelleen aivan liian iso. Mut siihen nähden, miten idiootisti olen aiemmin työntänyt rahat ylisuuriin pöytiin, niin tämä on suorastaan ammattimaista kassanhallintaa. Vaatii vaan pitkäjänteisyyttä. Ei mulla ollut vaihtoehtoa, kuin valita pitkäjänteisyys ja talousvaikeuksien välillä, niin valitsin pitkäjänteisyyden. Kännipelaamisesta ei enää puhettakaan. Ne ne vasta kalliksi tuli. Vituttaa vieläkin "muutama" todella kallis ilta oikein huolella. Mut jokatapaukses olen vielä kaukana oikeasta kassanhallinnasta, mut suunta ja yritys on oikea. Samaa suosittelen sinulle.

      • voittava pelaaja

        Ottakaa itseänne niskasta kiinni!! jos luulette, että voitatte pokerissa, älkää antako varianssin katkaista itseänne. se on hulluutta ja syöksykierre on yleensä valmis.

        Pelatkaa aina minimissään peliä, johon teillä on varaa ostaa 40 kertaa sisään. NL10 peleissä tämä vaatii 400 alkupääomaa. Kyllä se raha pikkuhiljaa kasvaa, uskokaa pois.

        Suurin kuluerä on rake, jota talo ottaa joka potista. huolehtikaa, että saatte siitä osan takaisin. (lisätkää meseen, kerron miten rakebackki toimii). En tarvitse tietojanne, eikä raha kulje minun kautta. Pokerintarjoajat ovat tehneet valinnan, että ilman affia ei rakebackkiä saa.

        www.makerakeback.com


      • mutta..
        voittava pelaaja kirjoitti:

        Ottakaa itseänne niskasta kiinni!! jos luulette, että voitatte pokerissa, älkää antako varianssin katkaista itseänne. se on hulluutta ja syöksykierre on yleensä valmis.

        Pelatkaa aina minimissään peliä, johon teillä on varaa ostaa 40 kertaa sisään. NL10 peleissä tämä vaatii 400 alkupääomaa. Kyllä se raha pikkuhiljaa kasvaa, uskokaa pois.

        Suurin kuluerä on rake, jota talo ottaa joka potista. huolehtikaa, että saatte siitä osan takaisin. (lisätkää meseen, kerron miten rakebackki toimii). En tarvitse tietojanne, eikä raha kulje minun kautta. Pokerintarjoajat ovat tehneet valinnan, että ilman affia ei rakebackkiä saa.

        www.makerakeback.com

        Eikös se ole sama asia talletanko kerralla 400 vai 40 kertaa kympin? Lopputulos on sama.


    • varma tappio

      Joo lopputulos on HÄVIÖ pelas miten pelas... Sama talletatko 10 000 e vai 10 e häviät sen tässä epärehellisessä nettipokerissa taatusti, jos et muuten niin raken muodossa pitkässä juoksussa. Ja tämä on tosi !

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45329
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      195
      10856
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8518
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      35
      1597
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe