Ei jaksa!Siis oon surkea noissa!Kahden viikon aikana! 1.laitan 100 pokeriin pelailen 12 tuntia,lopuksi häviän tyhmästi ko 200 jäljel ja pelaan 400nl pöydäs! 2.Laitan 100 pokeriin ja aluks taas voitan mut häviän samaan malliin kaikki!Ei tajua että onhan päivä huomennaki vaa on hävittävä kaikki! 3.No ny natsaa,14 tuntia pelattu ja 1200 rahaa,kello aamusti 7!Yritän nukkua mutta tunnin jälkeen pokeria pelaamaan,ilta kuuteen mennessä kaikki hävitty!liian isoihin pöytii! 4.saan pummattua 10 ja alan pelailee nousen 200 pöydäss 20nl,10 tuntia!kaksi stäkin häviöö ja nousen 50nl ja kaik menee! 5.Taas kympillä nousu 150 ja sama homma!12 tuntia 6.Otin niskasta kii,Ja ajattelin alkaa Kassanhallinnan!12e lainaa ja Pelasin 10nl pöydäs 2,5d buy innillä, 10 tuntia Ja olin saanut kokoon sen 30*buy inniä,ja vähä yliki!95d!Nyt ei mua pysäytä mikää,enhän voi hävitä 30 kertaa..Pokerin lopetus,elokuva alkaa ja vetäsen viimiset tilit siirryn 20nl pöytään ja teen 10 buy inni,tyhmä bluffi kymppi meni,no ny on kiire 50nl ja 25 buy inn ja hetke päästä all inn,mutta huono tuuri!sit täys osto 50nl ja omat takas pitäs saada,häviä kaikki ja nään elokuvan lopputekstit!
kassan ja pokerinhallinta
4
623
Vastaukset
- Lähes peilikuva
Tunnistan tosta itseni, niin kuin just eikä melkein. Olen itse opetellut tota kassan hallintaa kohta viikon. Hakkasin tätä ennen yli kaksi vuotta päätä seinään. Nyt olen tullut siihen tulokseen, että mitään muuta vaihtoehtoa ei ole, kuin siirtyä pienempiin pöytiin. Kassa tällä hetkellä noin 200d. Alkutalletus oli 40d. Viisi päivää olen pelannut. Tai siis yötä. Pelaan max by-in 10d - 50d käteistä. Eli varsinkin toi isoin pöytä on edelleen aivan liian iso. Mut siihen nähden, miten idiootisti olen aiemmin työntänyt rahat ylisuuriin pöytiin, niin tämä on suorastaan ammattimaista kassanhallintaa. Vaatii vaan pitkäjänteisyyttä. Ei mulla ollut vaihtoehtoa, kuin valita pitkäjänteisyys ja talousvaikeuksien välillä, niin valitsin pitkäjänteisyyden. Kännipelaamisesta ei enää puhettakaan. Ne ne vasta kalliksi tuli. Vituttaa vieläkin "muutama" todella kallis ilta oikein huolella. Mut jokatapaukses olen vielä kaukana oikeasta kassanhallinnasta, mut suunta ja yritys on oikea. Samaa suosittelen sinulle.
- voittava pelaaja
Ottakaa itseänne niskasta kiinni!! jos luulette, että voitatte pokerissa, älkää antako varianssin katkaista itseänne. se on hulluutta ja syöksykierre on yleensä valmis.
Pelatkaa aina minimissään peliä, johon teillä on varaa ostaa 40 kertaa sisään. NL10 peleissä tämä vaatii 400 alkupääomaa. Kyllä se raha pikkuhiljaa kasvaa, uskokaa pois.
Suurin kuluerä on rake, jota talo ottaa joka potista. huolehtikaa, että saatte siitä osan takaisin. (lisätkää meseen, kerron miten rakebackki toimii). En tarvitse tietojanne, eikä raha kulje minun kautta. Pokerintarjoajat ovat tehneet valinnan, että ilman affia ei rakebackkiä saa.
www.makerakeback.com - mutta..
voittava pelaaja kirjoitti:
Ottakaa itseänne niskasta kiinni!! jos luulette, että voitatte pokerissa, älkää antako varianssin katkaista itseänne. se on hulluutta ja syöksykierre on yleensä valmis.
Pelatkaa aina minimissään peliä, johon teillä on varaa ostaa 40 kertaa sisään. NL10 peleissä tämä vaatii 400 alkupääomaa. Kyllä se raha pikkuhiljaa kasvaa, uskokaa pois.
Suurin kuluerä on rake, jota talo ottaa joka potista. huolehtikaa, että saatte siitä osan takaisin. (lisätkää meseen, kerron miten rakebackki toimii). En tarvitse tietojanne, eikä raha kulje minun kautta. Pokerintarjoajat ovat tehneet valinnan, että ilman affia ei rakebackkiä saa.
www.makerakeback.comEikös se ole sama asia talletanko kerralla 400 vai 40 kertaa kympin? Lopputulos on sama.
- varma tappio
Joo lopputulos on HÄVIÖ pelas miten pelas... Sama talletatko 10 000 e vai 10 e häviät sen tässä epärehellisessä nettipokerissa taatusti, jos et muuten niin raken muodossa pitkässä juoksussa. Ja tämä on tosi !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567825Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675921Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,635405Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515303Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084632Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082349Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41241Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41185Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko451006