Säännöissä kiellettiin sijoittamasta WinCapitaan enempää kuin on varaa menettää.
Nyt kun kaikki ns. jäsenten WinCapitaan sijoittamat varat on 400% varmuudella menetetty WinCapitaa pyörittäneille rikollisille ei knelläkään pitäisi olla valittamista, koska sijoittaahan sai vain sen verran kun on varaa hävitä!
Jos joku pösilö on sijoittanut enemmän häntä odottaa wincapitan häntä vastaan nostama oikeusjuttu törkeästä WinCapita Privateklubin sääntöjen rikkomisesta.
On lisäksi mahdollista, että myös sijoituksen vastaanottanut PLONTZORI esittää oman vahingonkorvausvaatimuksensa kusettajasijoittajaa vastaan PLONTZORIN tahallisesta erehdyttämisestä.
Kyllä pitäisi noudattaa LUBIN sääntöjä ja olla rehellinen, niin ei joutuisi tulevaisuudessa oikeutettujen oikeustoimien ja vahingonkorvausten kohteeksi.
on niiden osalta
WinCapitan sääntöjen perusteella ei
voi olla rikos !
2406
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
keskitysleirien vartijatkin noudattivat varsin tarkasti silloisia sääntöjä ja myöhemmin heidät oikeudenkäynneissä todettiinkin täysin syyttömiksi.
kyllä monet tapettiin, jos kiinni saatiin! monet ss-miehet tiesivät miten sota tulee päättymään ja varmistivat pakonsa, esim. Argentiinaan. Monet rivimiehetkin olivat 2 vuotta vankeudessa! jotkut saatiin myöhemmin kiinni ja saattoivat saada 20 vuotta joukkomurhista, eivätkä kaikki jääneet suinkaan kiinni, nythän oli tämä Demjanzukin tapaus , vaari saadiin poseen Kanadasta!