JVC RX-250

pete

Olisiko kenelläkään ajatusta että miksi JVC RX-250 viritinvahvistin ei enää viritä radioasemia kohdalleen. Eli jos oikea taajuus olisi esim. 93MHz niin kanava kuuluu parhaiten viritettynä 93.05 MHz. Tällöinkin on häiriöitä. Laite on aika vanha että olisiko siitä joku viritys muuttunut vanhuuttaan tai konkka kuivunut yms. Muuten toimisi vielä ihan moitteetta.

4

335

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moi Pete.
      Minun RX -250 meni kokonaanpimeeks..
      olsiko sulla kytkentä-kaavioita ja muita huolto manuaalei tuosta toosasta ??

    • Wiilen

      moi Comanch!

      oletko saanut vahvistimesi jo toimimaan?

      mikä siinä on vikana? voisin ehkä auttaa!?

    • r5678ijhgft789ij

      Mitä helvetiä te tollaisten paskojen kanssa nyhräätte? En voi millään vitun ilveellä käsittää, että mikä jossain antiikin räpsyssä viehättää.

      Jos tappi kuitenkin moiselle katiskalle pysyy pystyssä, niin joka vitun elko aluksi siihen uusiksi. Sitten voi keskittyä todennäköisiin muihinkin vikoihin.

    • wiilen

      Moro PELLE r5678ijhgft789ij!

      jos vahvari on toiminu vuodesta -87 asti ja sen ympärillä on samaa vuosikertaa olevat laitteen mm. LP-soitin ja kunnon viilutettu sterereoräkki lasi ovella, niin onhan se vaan hienoa kun pelit soi kunnolla.

      Käy hakemassa kaupasta tänään joku vahvari ja palaa asiaan vaikka 20 vuoden päästä (saat anteeksi 6 vuotta) kertomaan vieläkö se toimii. Tosin sinä 90-luvulla syntynyt pelle et taida edes tietää mikä on CD-soitin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2672
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      338
      2387
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      35
      2084
    4. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1756
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1675
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1559
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      43
      1429
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1409
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1345
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1146
    Aihe