Olen tässä kohta menossa polttareihin ja kaasoilta tuli toive, että jokainen toisi jonkinmuiston, asian, esineen, valokuvan tai vaikka hauskan jutun, joka jotenkin liittää minut juhlakaluun. Voi itku. Olen huono keksimään tällaisia.. :/ Kyseessä on avopuolisoni sisko, jonka olen tuntenut 3 vuotta ja jonka kanssa ei ole mitään erikoisempaa historiaa. Sillon tällöin ryypätty ja kylässä käyty. Muut sentään ovat lapsesta asti tunteneet, joten heillä on enemmän yhteistä historiaa..
Kameraakaan en omista joten kuviakaan minulla sitten ole joita antaa! *huokaus* Tai jotain esinettäkään. Mietin saisinko väkerrettyä jonkinlaisen tarinan tai runon, mutta saapa nähdä onko minulla riittävästi aineksia siihen. Mitä ihmettä minä hänelle keksin antaa..!! Olisko kenelläkään antaa mitään vinkkejä? :/
Polttarikansioon matskua
Toivotonta...
2
681
Vastaukset
- ois vaikkapa
Jokin hauska runo ensivaikutelmasta/ensitapaamisesta?
- Toivotonta...
Hyvä idea. Täytyypä kokeilla saisiko siitä väännettyä jotain. Kiitos vinkistä! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1792688- 1642519
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182197Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612073Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051428Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2251163Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931138Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073