On ollut pientä sutinaa yhden tytön kanssa ja olemme jutelleet niitä näitä.Olen kertonut hieman hänelle tunteistani ja hän minulle.Miten voisin "lämmittää" ilmapiiriä hieman?Jotain hyviä heittoja johonki väleihin?Esim:jos sä oisit luonto,mä oisin luonnonsuojelia?:) Ei sais olla mitään pervoo,ettei se luule että oon joku idiootti.Antakaa tommosia samantyylisiä,KIITOS:)
Mitä sanoa tytölle?jotain söpöä,kiitos!
16
10318
Vastaukset
- :D:D:
No uuhaah ei mitään tommosia kliseitä tai keksimällä keksittyjä. :D:D
Opettele olemaan söpö ihan lennosta. muista söpöilyhymiöiden käyttö. - söpöilijä
ota käsistä kii ja hymyile söpösti!! :3
- ...
älä ainakaan joka kohtaan heitä noita, niitten pitäs tulla jsn just oikees kohas et ne ois hauskoja jne. yritä vaa miettii jtn siihen ajankohtaan sopivaa tai just siihe tilanteesee, niit heittoi utlee mielee vaa sattumalt, älä keksimäl keksi. vaik varmaa halusitki et tähä kerrottais jtn mitä voit sanoo, ni eleist voisin sanoo sen verra et mene todella lähelle tytön kasvoja ja katso suoraan silmiin ja hymyile niin, että huomaa että tarkotat sitä hymyä. toi on ehkä ihaninta mitä tiiän:D ku jätkä tulee ihan lähelle ja vaan katsoo..nyyh ikävä eksää
- spermas
onko tytär leikkinyt esim. lääkärileikkejä jonkun kokeneemman kaverin kanssa. Toinen vaihtoehto on, että hän on jossain nähnyt ikäiselleen sopimatonta materiaalia, pornokuvia tai leffaa.
Painota lapsellesi myös, ettei kenenkään pidä antaa koskea pimppiin. Se on jokaisen omaa aluetta. - poni231
spermas kirjoitti:
onko tytär leikkinyt esim. lääkärileikkejä jonkun kokeneemman kaverin kanssa. Toinen vaihtoehto on, että hän on jossain nähnyt ikäiselleen sopimatonta materiaalia, pornokuvia tai leffaa.
Painota lapsellesi myös, ettei kenenkään pidä antaa koskea pimppiin. Se on jokaisen omaa aluetta.en paa
- Vege .
Ootko yrittänyt työntää meisseliä sen poskeen?
- meisselimake
onks sul iso muna
- ääk
Joo siis... Mun nimimerkki olis ollu jos ois voinu nii se ois ollu: Luonnossuojelija Erkki... Älkää dissatko! Mun oikee nimi on erkki vantaalta.. Mut MERI .. Siis merituuli on hyvin... Eikuin minun tyttis. Sama brobleema. Mutten sanois kuitenkaa mitää noin noloo... esim. sitä sun Luonnonsuojelija juttuas.. täs pari vinkkii.. : x
1. Jos olisit pihvi niin pureskelisin kunnolla
2. Jos olisit peilikuvani karjuisin (every days)
3. Kakka.
4. Söpö hymy... Tykkäätkö miehistä joilla on iso muna? - sepsykologi
Ei siis mitä kettua teitä naperoita vaivaa... Älä keksi mitään olemattomii kilttejä lauseita! Sun pitää sanoo jotai mitä voit oikeasti sitten tehdä tai näyttää, se että sä väöität tulee muualtakin kun suusta! Nytt alotat olemaan iloinen ja enemmän oma ittes ku nössö tunteiden jakelia. Tyttö huomaa että viihdyt hänen seurassaan on paljon tärkeämpää kun jonku lauseen sanominen!
- asiantuntia
sano et se on kun tähtitaivas´ja sen silmät ku pilkehtivät tähdet._(pieni tauko) ja sitte: paitsi et ne on lähempänä toisiaan ( ku tähdet siis )
sillä ne lämpiää.
tai sit toi kädestä kii ja hymyily, se on jotain nii hianoo - 4+15
Jos se mainitsee jotain tyyliin "tosi nätti sää" tai "vähän söpö kuva" tai "ihana paita", heitä väliin "vähän niinku säkin" ja hymyile söpösti.(:
- 3674896
huuda "HALUUUUUUUUUUUUUKSSÄ KYRRRRRRRRRRRPPÄÄÄÄÄÄ?!"
- nasu
Iha vaik ku juttelette ja se hymyilee ni sano
vaik et:tiesitkö et oot söpö ku hymyilet yms. Semmosii pienii arkipäivän kohteliaisuuksia,kehut jos on kehuttavaa ja sanot mitä ajattelet siitä:3 - daa
=OOT IHKU
- Anonyymi
kerrain lipoin huulia hyvin suurieleisesti ja sanoin "lääähh,,,,tyllerö.....tiällä olis kyrpää tarjolla ;)) kelpaisko typylle, haluisin maistaa sua mmmhmm...."
en ole enää tervetullut hirvaskankaan abc:lle - Anonyymi
Moi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712370Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä2991279- 1081201
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831191Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581135Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811096- 44952
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67887Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21848- 33757