Kävin uudelleen selailemassa galleriassa, sähköpostissa ja vähän muuallakin.
Kaikki toimi ainakin, minun mielestäni, ihan moitteettomasti.
En löytänyt vikoja
4
153
Vastaukset 4
Ei galleriaan "päässyt sisään" ennenkuin posti rupesi toimimaan. Piti kirjautua galleriassa.
Uusi ongelma!
Tekstin koko on penempi kuin aikaisemmin ja sitä ei saa edes suurennettua. Myös kontrasti on huóno, eli teksti on kumman harmaa.
Onkohan läppärissäni vikaa kun tekstin kokoa ei enää saa muutettua kuten ennen "parannuksia"?Pienempää on teksti kuin ennen, ja olisiko hennompaakin , siis vähemmän "painomustetta". Minulla on hyvä lähinäkö (likinäköisen ominaisuus , ja kaukonäkökin paranee iän myötä), joten asia ei haittaa. En tiennyt , että tekstin isontamisen mahdollisuus olisi ennen ollut.
Onkohan tuo uudistus tarpeellinen, että saa halutessaan sähköpostiinsa viestin, jos joku vastaa - suosituilla jumittuu sähköposti. Nyt näkyy silmien edessä , mitä keskusteluissa ei saa tehdä, siistiytyyköhän kirjoittelu ? Minusta olisi mukava, jos voisi "aasinsillaksi" lainata sen tekstiä, jonka viestiin vastaa. Niinhän on monella foorumilla.
Viestien lukemisjärjestys pitää käsittääkseni joka kerta säätää, ellei halua kaikkia näkyviin, mielestäni otsikon näkemisen riittää. Nyt nämä ikäänkuin pakkoluetutetaan kaikilla, ellei muuta asetusta.
Kyllähän tähänkin pian tottuu, mutta olisi minustakin kiva kuulla ylläpidon perusteluja muutoksille.Ramoona1 kirjoitti:
Pienempää on teksti kuin ennen, ja olisiko hennompaakin , siis vähemmän "painomustetta". Minulla on hyvä lähinäkö (likinäköisen ominaisuus , ja kaukonäkökin paranee iän myötä), joten asia ei haittaa. En tiennyt , että tekstin isontamisen mahdollisuus olisi ennen ollut.
Onkohan tuo uudistus tarpeellinen, että saa halutessaan sähköpostiinsa viestin, jos joku vastaa - suosituilla jumittuu sähköposti. Nyt näkyy silmien edessä , mitä keskusteluissa ei saa tehdä, siistiytyyköhän kirjoittelu ? Minusta olisi mukava, jos voisi "aasinsillaksi" lainata sen tekstiä, jonka viestiin vastaa. Niinhän on monella foorumilla.
Viestien lukemisjärjestys pitää käsittääkseni joka kerta säätää, ellei halua kaikkia näkyviin, mielestäni otsikon näkemisen riittää. Nyt nämä ikäänkuin pakkoluetutetaan kaikilla, ellei muuta asetusta.
Kyllähän tähänkin pian tottuu, mutta olisi minustakin kiva kuulla ylläpidon perusteluja muutoksille.Ennen oli mahdollisuus lainata niin, että maalasi lainattavan tekstin siniseksi ja sitten toi kopioi, liitä systeemillä viestiin, mutta se on näköjään poistettu, ei onnistunutkaan.
Kuka sitä nyt kävisi sähköpostiaan kurkkimassa, onko joku vastannut - yhtälailla sitä täällä käy lukemassa.Tellastiina kirjoitti:
Ennen oli mahdollisuus lainata niin, että maalasi lainattavan tekstin siniseksi ja sitten toi kopioi, liitä systeemillä viestiin, mutta se on näköjään poistettu, ei onnistunutkaan.
Kuka sitä nyt kävisi sähköpostiaan kurkkimassa, onko joku vastannut - yhtälailla sitä täällä käy lukemassa.Kopioin malliksi osan kirjoituksestasi
"Ennen oli mahdollisuus lainata niin, että maalasi lainattavan tekstin siniseksi ja sitten toi kopioi,"
Eikös vaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3521051- 71728
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37656- 41578
- 40545
- 63523
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht320496- 75461
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22459Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri19451