Hei,
Olisiko teillä kokemuksia näistä kestovaipoista:
Hilivinksis aio plus, Mollavauva aio, Bumkins aio.
Kuivumisaika narukuivatuksessa, imukyky, falskaako teillä?
Ehdottakaa muita hyviä ja helppokäyttöisiä vaippamerkkejä, joita päiväkodissakin osattaisiin ja suostuttaisiin käyttämään.
Tällä hetkellä käytössä BumGenius tasku-aio vaipat, mutta pitäisi keksiä jokin uusi vaippamerkki kun isoinkin koko alkaa käydä pieneksi pikku punkerolleni (paino 9 kg, pömppö massu ja paksut jalat).
Hilivinksis, mollavauva, Bumkins
kestoileva esikoinen
1
449
Vastaukset 1
- -äitipöllö-
Jos on ongelmana, että vaippa on käymässä pieneksi, niin ainakin Hilivinksis on reilun kokoinen. Käsittääkseni se on aika nopeasti kuivuva.
Mollavauvasta olen kuullut aika paljon negatiivista kommenttia, mutta kai siitäkin joku tykkää, ei sitä muuten olisi enää markkinoilla.
Moni käyttää päiväkotivaippoina taskuvaippoja. Ne pitää tietenkin täyttää kotona valmiiksi, jotta ovat sitten päiväkodissa helppoja ja nopeita käyttää. Niissä on ehdoton plussa se, että kuivuvat tosi nopeasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951606
- 721254
- 901232
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois2771007- 95929
- 40914
- 80777
- 49777
- 55753
- 45695