Thaimaa vai Brasilia?

kirja

Tämä kysely on sellaisille henkilöille, jotka ovat käyneet molemmissa maissa. Suunnittelen ensi talveksi kaukomatkaa ja olen päättänyt, että kohde on joko Brasilia tai Thaimaa. Kertokaa kumpaa maata suosittelette. Mitä huonoja ja hyviä puolia löytyy?

3

1130

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Panu

      Mene ihmeessa Thaimaaseen, mukavempi ja turvallisempi on siella olla. Ja taitaa olla halvempaakin sinne menna. Brasilia on muuten mukava paikka mutta siella saa olla aikalailla varuillaan kokoajan.

    • Tampuriini

      Olen molemmissa käynyt Brasilia Natal ja Thaimaassa Pattaya, ChaAm, Phuket. Ehdottomasti Thaimaa vaikka Brasiliakaan ei huono vaihtoehto, on kuitenkin erilainen ilmapiiri ja ehkä hiukan kalliimpi.

    • Thai

      Kävin 2 krt Thaimaassa sitten Brasiliassa, jonka jälkeen taas Thaimaassa. Oikeastaan kävin Brasiliassa 2 krt, ensimmäisen ja viimeisen. Eipä silti, sehän piti nähdä.
      Brasiliassa saat koko ajan pelätä rikollisia, ei uskalla pääkadulta mihínkään poiketa, saa jopa pelätä henkensä puolesta. Thaimaassa ei ole koskaan tullut pelottavaa tunnetta, ei missään takapihallakaan. Brasiliassa ei tiedä onko Espanjassa vai Portugalissa, siis on halvempaa käydä jommassa kummassa.
      Kanarialle en enää mene ikinä, vaan aina Thaimaahan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      112
      1514
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      125
      969
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      931
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      91
      875
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      767
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      612
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      611
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      232
      608
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      597
    10. 49
      567
    Aihe