itse kullekkin.Toivottavasti saadaan nauttia auringonpaisteesta.
Vaikka vähän ukkosia lupasivat,hyvä ettei akkasia:)
Vaikka vähän ukkosia lupasivat,hyvä ettei akkasia:)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kyllä ihmeesti menee kirkkopyhät ihmisillä sekasin...
Helluntai tulee vasta perässä.
Ira pieni, huomenna on helatorstai, helluntai on 31.5. Miten ihmeessä sinä voit olla noin tietämätön ja pihalla kaikesta. Niin no voihan sitä toivottaa helluntaita ajoissa.
sanonnan,jotta jos ei oo heillii hellunttaina,niin ei oo koko kesänä!?Voi meitä polossii,,,,
Heleätä helatorstaita.Ihmisilläkin palkallinen lomapäivä.
Siis palkallinen vapaapäivä. Kyllä meitä on paljon, jotka joudumme raatamaan myös pyhäpäivinä. Mutta onneksi on taas niin terve, että jaksaa olla töissä. Ja pian koittaa kesäloma ja pääsen Kreikkaan, vaikka pari vuotta sitten luulin, että matkat on matkusteltu. Aurinkoista kesää kaikille!
on joskus palkallinen vapaa..saathan sinäkin ira¤ jostakin elatuksesi joka päivä vaikka et töissä tarvitse käydä..:)
saat tämän päivän vapaana sitten myöhemmin. Eikö se niin mene että tämä päivä on palkallinen vapaapäivä kaikille, toisten täytyy pitää myöhemmin vai maksetaanko se sitten rahana. En tiedä mutta kaikille se kuitenkin kuuluu lain mukaan. Hekin jotka tekevät töitä viikonloppuina saavat vapaat viikolla. Tämäkin asia on ammatinvalintakysymys ja viikonloppu- ja pyhätöistä saa sitten parempaa liksaa. Ei kannata olla marttyyri.
ole tänään vapaapäivä,ei sairaaloita suljeta arkipyhiksi,samoin poliisi on töissä,liikenteessä tarvitaan henkilökuntaa,vanhainkodeissa,ravintoloissa,,,
On vaikka kuinka monta alaa,joissa työskennellään jatkuvasti,
osa teollisuuden työpaikoissa työskentelevistä saa arkipyhä vapaan korvauksineen.
..kuk on marttyyri?
KUKA on marttyyri?
näitä lääkkeitä xaor,opamox yms.
Kokeilin syöpädiagnoosin saatuani. VOI HYVÄ IHME, OLIN MUKAMAS NIIN ONNELLINEN OTETTUANI xanori tabletin - ja perheeni mielestä vain ihan sekaisin päästäni.
Nehän on huumausaineita,
En enää ikinä ota mitään rauhoittavaa,nolasin itseni lääketokkurassa - parempi itkeä ,se helpottaa kuitenkin paremmin.
xanor,heitä pois,ei kannat alkaa sillä leikkimääm:)
masennusläkkeet ovat huuhaata,vai kuka voi kertoa ettöä olisi parantunut niillä.
on hyvä mieliala lääkitys.Tasapainottaa mielialani siten,että pystyn elämään normaalia elämää,käyn töissä..
Ilman lääkitystä elämäni olisi todella raskasta,samoin läheisteni elämä:)
määrätään paniikkioireisiin,ainoa lääke joka tepsii.
En edes muista koska olisin itkenyt.Siitä on vuosia,mitäs silloin ottaisi kun on oikein vaikea olla?