En haluaisi olla vittumainen, mutta en voi taaskaan itselleni mitään.
Takatalon palvelu, ainakin puhelimitse on niin hyvää, etten viitsisi edes mainita seuraavasta asiasta, mutta kai se on pakko kuitenkin kilahtaa..........tämän jälkeen menen nukkumaan.
Miksi te otatte myymistä pyöristänne niin ihmeellisiä kuvia?
http://www.motopalsta.com/vaihto/?uusi=0&id=79208
Asun Helsingissä ja katselen moottoripyöriä netin kautta, niinkuin varmaan suurin osa muistakin "asiakkaista", joten olisi mukava nähdä mitä on (muka) ostamassa.
Joten oletan näkevän linkissä olevan pyörän huomenna uusien kuvien kerä, jotta viitin soittaa siitä.
Pyörän haluan nähdä kokonaan siksi, että keksin jotain tyhmää kysyttävää ennen kuin tulen ostamaan sitä.
Takatalo oy
20
6106
Vastaukset
- Takatalo Oy PASKA
Salon HUONOINTA PALVELUA, todellakin, ei muualta voi saada näin huonoa palvelua.. Kun asiakas tulee odottamaan tiskille vuoroaan ja vaikka tilaamaan varaosaa, siellä parrakas mies silmälasit päässä (vähän pyöreäkin), ja toinen vanha mies (AKI), mussuttavat pullaa ja juovat kahvia, ei edes tervehdi! EI NÄIN.
Sitten huoltamon puolella janne osaa asiansa sentään, mutta eivät muut! TYÖNTEKIJÄT UUSIKSI TAKATALOLLE, paitsi janne... ei mitään osaamattomia merkonomeja minnekkään varaosapuolelle hommiin, vaan kunnon tietäjiä!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- psssssss
samaa JOKIKONEELLA joensuussa entinen omistaja vaan tuijjottaa tiskin takaa kuin mykkä pillua ja ei ilmekkään värähdä, huippu palvelua, miettii vain pisneksiään viis asiakkaista!
- hondaaa..
psssssss kirjoitti:
samaa JOKIKONEELLA joensuussa entinen omistaja vaan tuijjottaa tiskin takaa kuin mykkä pillua ja ei ilmekkään värähdä, huippu palvelua, miettii vain pisneksiään viis asiakkaista!
samaa mieltä ja alennusta et saa kun näkemiin sanomisesta, olispa entiset ajat kun joensuun moottoripyörä liikken omistaja IMMOSEN VILLE pyöritti mp-kauppaa silloin 60-80 luvuilla!
- asiakas ja ostaja
Nyt on pakko olla eri mieltä.
- max max
psssssss kirjoitti:
samaa JOKIKONEELLA joensuussa entinen omistaja vaan tuijjottaa tiskin takaa kuin mykkä pillua ja ei ilmekkään värähdä, huippu palvelua, miettii vain pisneksiään viis asiakkaista!
yrittäkääpä soittamalla kysyä jotain osaa jokikoneelta, mummo vastaa yhdistää myyjälle ja odotat jonkin aikaa ja kappas alkaa tuutata varattua ja sama muutaman kerran perä jälkeen ,,,varaosa myyjä pulska poika ei tiedä juuri mitään näyttelee viisasta mutta näyttää siinä juuri tyhmyytensä ja ei minkäälaista jonotusta tiskillä tutuilla ,,ohi menevät,, aivan paska paikka
- mp
joo tuntuu vaivaan monia pyöräliikeitä huono asiakaspalvelu.itsekin kokenut luvataan kaikenlaista itse odotanut pyörää 4viikkoa.itsekin toiminut yritäjänä mut kyllä kaikkia asiakaita pitää palvella koska kyl puska radio toimii.
- ahneellaonploppu
Takatalo on niin ahne, ettei niitä voisi vähempää kiinnostaa mikään muu, kuin saada rahat asiakkaalta.
- Kettuuntunutas
Kokemuksen perusteella voisin päätellä että en ostaisi Takatalolta koskaan enää, yhtään mitään. Vastuu loppuu kun takavalot näkyy.
- vapaattoimitilatsalo
Vapaat toimitilat Timo Takatalo. Etsin parhaillaan vapaita liiketiloja Salosta ja Takatalolla niitä löytyy aika paljon. Mietin että mikähän siinä on, että heillä on niin paljon tyhjänä tilaa vaikka tulijoita olisi. Jos teillä on kokemuksia, risuja ja ruusuja kiitos.
- Takatalooy
Olen ollut Takatalo oy:n tiloissa vuokralla. Tapoihin kuuluu mainostaa edullisia liiketiloja ja kun vuokralainen ollut 2 kk tiloissa, niin keksitään joku syy nostaa vuokraa. Tottakai myös jokavuotiset indeksikorotukset siihen päälle. Ei ollutkaan niin edulliset tilat.
- Jutustelija1
Tietysti Takatalolta :-)
Ajomiehet varmasti muistavat tuon sloganin. - Timotak
Takatalo on Salon suurin p*reikä. Verot kierretään Viron kautta, kauankohan saa jatkaa samaa touhua. Ihme että niiltä kukaan enää mitään ostaa.
- Anonyymi
Takatalolta ei kannata ostaa mitään, takuu loppuu kun takavalot näkyy. Lupaukset tottakai hienoja, mutta ootapa vaan jos ajopelisi hajoaa....
- Anonyymi
Huippu paikka! Meitä autettiin takuuasioissa heti ja palvelu on muutenkin tosi hyvää. Mukavia tyyppejä :)
- Anonyymi
Nyt on omistaja vaihtunut,epärehellistä toimintaa,eräs osa piti vaihtaa,myyjäö sanoi vaihtaneensa,omistaja katsoi koneelta,ei ollut tehty,itse tarkistin niin vanha osahan siellä oli paikallaan,eipä tartte toiste mennä Takatalolle kusetettavaksi,eikä mene tuttavanikaan.
- Anonyymi
Ihan mielenkiinnosta, niin vaihdettiinko se osa lopulta?
- Anonyymi
Kerran asioin puhelimitse kyseisen puljun kanssa. Toista kertaa en asioi enkä kyllä rahojanikaan sinne vie.
- Anonyymi
Jotenkin itsekin koin, että vähän leväperäistä toimintaa, puhutaan muuta kuin itse toiminta on.
- Anonyymi
Takatalolta tultiin hakee moottoripyörää
Epämääränen kauppakirja mukana
Maksu myöhemmin. Eipä onnistunu
Otin muistoksi tuon epämääräisen
Puuttelisen kauppakirjan
Paku kuski olis kovasti halunnu sen
Aika vittumaista touhua
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591578
Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu671541Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1631346Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle661227Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1061171Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä
Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu2781155- 601039
Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä591018KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin88953Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä57940