suzuki ts 125r

ez

kaasun kääntää kerralla pohjaan meinaa tukehtua,
joutuu kääntään varovasti sitte lähtee.
missä vika?

3

589

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suzakii

      onko kaasariin vaihdettu suutinta, minä sanoisin että liian iso suutin tai kaasari!

    • vari

      Liikaa ilmaa suhteessa polttoaineen määrään. LAIHA SEOS. Moottori sanoo booooo kun ei ole tarpeeksi polttoainetta lähteä liikkeelle räväkästi. Sama ilmiö kun bensa loppuu. Saattaa alkaa vetämään kun hellittää kaasusta. Suutin osittain tukossa, ilmansuodatin huonosti paikallaan tai vaihdettu liian suureksi, polttoainelinja tukossa (suodatin tukossa), kaasuttajan kohon asetus väärä, ilmavuoto, jos on 2-tahti niin öljyä voi olla liikaa polttoaineen seassa (kannattaa olla varma ennen kuin tähän kajoaa).

      Liikaa polttoainetta suhteessa ilmanmäärän. RIKAS SEOS.Moottori savuttaa mustaa, tulppa saattaa pätkiä ja on märkä, röpöttää. Ilmansuodatin tukossa, kaasuttajaan vaihdettu suuttimia tai neulan korkeutta on muutettu, koho voi olla väärin säädetty.

      Puristukset voi olla huonot.
      Tulppa voi olla huono.

      • 9+3

        Eiköhän tuo piikki-kaveri ole saanut pyöränsä jo kuntoon kun kysymys on lähetetty puolitoista vuotta sitten!!!??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      232
      9666
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      121
      6652
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      48
      6204
    4. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      79
      4657
    5. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      4460
    6. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      34
      3439
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      57
      3124
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      28
      3045
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      25
      3008
    10. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      26
      3003
    Aihe