Silkkiterrieri

Onko täällä ketään silkkiterierin omisstajia?! Olisi ihan mukavaa kuulla muista silkkiksien omistajista.
Ittellä on 6 vuotias silkki narttu. Luonteeltaan erittäin itsepäinen ja silloin kun jaksaa kuunnella niin erittäin tottelevainen.
Muut silkin omistajat kertokaa omista koiristanne =)
3598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Moikka !
Minulla on kaksi silkkiä. Kolme ja kaksi vuotiaat silkki neidot. Luonnetta kummaltakin löytyy ja myös lempeyttä. Vanhempi neito on välillä sellainen möksöttäjä joissain tilanteissa,mutta uskoo aika helposti kyllä sitten kuitenkin .Pienempi jos haluaa jotakin niin ,se ei jää kenellekään kyllä epäselväksi .Mankuu ja narisee sekä kohkaa niin kauan ,että joku reagoi häneen. Minusta silkkiterrierit ovat aivan mahtavia.

Äänestä

löytyy silkkityttö 7v. Erittäin itsepäinen:),hirmuinen höseltäjä(vieläkin tän ikäsenä) mutta sitten tosiaan jaksaa kuunnella ja tottelee kun keskittyy tarpeeksi:),asiat menee helposti ohi korvien kun innostuu niin:) eli käskyjä jankattava ja jankattava...Mutta aina iloinen,hyvin sosiaalinen ja 'puhelias' ja perheessä kaikessa mukana. Tykkää jalkapallon potkimisesta(ihan hulluna palloihin) ja pitkistä kävelylenkeistä,jolloin on aikaa nuuskia heinänkorret ja kukkaset alhaalta ylöspäin-oikea luonnontutkija:).

Äänestä
  • Reilun vuoden ikäinen silkki narttu löytyy. Omaa valikoivan kuulon ja muutenkin luonnetta löytyy =). Ego on todella iso ja mm. tanskandogille uhosi yks päivä. Rakastaa ihmisiä ja on todella hellyyden kipee. silkin kanssa ei koskaan ole yksin. Osallistuu aivan kaikkeen mitä teen ja aina yhtä innoissaan. Jaksaa vierellä pitkätkin lenkit ja on säällä kuin säällä valmis menemään ulos.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jellona17 kirjoitti:

Onko täällä ketään silkkiterierin omisstajia?! Olisi ihan mukavaa kuulla muista silkkiksien omistajista.
Ittellä on 6 vuotias silkki narttu. Luonteeltaan erittäin itsepäinen ja silloin kun jaksaa kuunnella niin erittäin tottelevainen.
Muut silkin omistajat kertokaa omista koiristanne =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu