Lapin reissu

Ajattelin päästellä 8-tietä ouluun ja siitä johonkin suuntaan lappia moottoripyörällä. Onko kellään mittään hyviä ideoita tai paikkoja mitä kannattaapi käydä katsomass? Tiedättekö jotain suositeltavaa kivaa pätkää tietä esim. norjassa tms missä on sopivasti mutkia ja mukavat näkymät?
1488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kilpisjärven kautta Norjaan Skibotteniin ja siitä lähdet pohjoista kohti vaikka Altaan asti.On mutkaa ja tunnelia välillä ja todella hienot maisemat.Siitä voi tulla vaikka takasin Suomeen tai jatkaa vielä ylös kohti Nordkappia.Nordkappi on turisti rysä eikä vältämättä kannata maksaa aika kallista tunneli maksua sinne.Ei niin erikoinen paikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minne mennä? kirjoitti:

Ajattelin päästellä 8-tietä ouluun ja siitä johonkin suuntaan lappia moottoripyörällä. Onko kellään mittään hyviä ideoita tai paikkoja mitä kannattaapi käydä katsomass? Tiedättekö jotain suositeltavaa kivaa pätkää tietä esim. norjassa tms missä on sopivasti mutkia ja mukavat näkymät?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu