Missä tämä Prahan keskusta tarkalleen sijaitsee? Old Town, New Town, vai missä? Kun suositellaan että hotelli olis hyvä olla keskustassa.
Keskusta?
ekaa kertaa Prahaan
2
1120
Vastaukset
- iote5rts
Alueena prague1 on keskustaa. kannattaa googletella noi kartat.
- Kissus
Sekä old- että new town ovat keskustaa. Sanoisin kuitenkin, että julkinen liikenne on Prahjassa huippuluokkaa (ja erittäin edullista) eli hotellin voi surutta ottaa vaikka kauempaakin "keskustasta". Katsot vain, että lähellä on joko ratikkapysäkki/metroasema niin liikkuminen sujuu vaivatta. Ratikat tuntuvat ajelevan ees-taas n.5min. välein, metrot n. 10min.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283406- 973186
- 763014
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim702958"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532881Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862658- 352470
- 572341
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432205- 321953