HEi ! huomasin että täällä oli suunniteltu uusien kavereiden etsijöille Helsingissä miitti josta mieleeni juolahtikin onnistuisikohan samanlainen miitti tamperelaisille(lähikaupungit) ystävän etsijöille?Eli kokoonnuttaisiin isommalla porukalla ja tutustuttaisiin.
Itse olen 19 vuotias neito tampereelta, laittakaa viestiä jos innostutte niin sumplitaan lisää miten moisen tapaamisen voisi järjestää.
Itse olen 19 vuotias neito tampereelta, laittakaa viestiä jos innostutte niin sumplitaan lisää miten moisen tapaamisen voisi järjestää.
Vastaukset 37
Vanhimmat
kiinnostunut, oon itekki miettiny vastaavia, mutta ei oo saanu aikaseks ehdottaa, ois kuiten mukava jos sais useampaa ihmistä paikan päälle :)
Vaikka asunkin tällä hetkellä Ikaalisissa, niin kavereita kaipailen sieltä Treelta
-Hanna-
Ihan mahtava idea! Mä oon niin messissä, sanokaa vaan missä ja milloin! :D
loistavaa täällä on tullut jo muutama asiasta innostunut :) ! Ootellaan jos löytyy vielä lisää innokkaita niin löydään lukkoon tapaaminen ja äänestetään ajankohdasta !
Tätä otusta kiinnostaa kanssa, ystäviä ei ole koskaan liikaa!
Täällä juuri Tamperelaistunut nuori nainen, joka on myös kiinnostunut ko. miitin järkkäämisestä. :)
Nyt tarvitaan vaan aika ja paikka! :D
En asu kyllä Tampereella vaan junamatkan päässä sieltä, mut jotenkin silti kiinnostaa :D kavereita ei koskaan tosiaan liikaa ole ja ainahan noita uusia naamoja mahtuu vanhojen sekaan :))
Mä oisin kans kiinnostunnu hankki lisää kavereita. Mä oon asun reilu 2 vuotta tampereella ja mul on ainoastaan yks kaveri. Mä oon 22 et onko mitää ikärajaa tähän tapaamisee?
käykää rastittamassa päivämäärät mitkä teille sopis,niin vois lyödä lukkoon sit tapaamisen :) ! Ja paikkaakin olisi hyvä miettiä,olisiko joku ihan peruskivapuisto jos säät vaan sallii ? laittakaa ehotuksia!
http://www.doodle.com/wyremmmkygq2q267
ei mitään ylä tai alarajaa,mukaan vaan!
Olen 22-vuotias nainen ja olisin myös kiinnostunut tapaamisesta..
Moiks..
Mä oisin kans halukas tutustumaan uusiin ihmisiin Tampereen suunnalta.. Oikeesti, vähänkö huippu idea! :D Mihin aikaan miittinki kannattais järjestää, että mahdollisimman moni pääsis mukaan..?
-Leea-
Pitäiskö miittinki järjestää jollain semmosella paikalla minne on helppo tulla, nimittäin jos ihmisiä on tulossa muualtakin kun ihan tampereelta, ja kaikki ei välttis osaa liikkua oikeen vieraassa paikassa? :) ja varmaan siinä mielessä muutenkin ehkä ois hyvä suunnitella vähä päivän aikataulua ja niin pois päin, jos täytyy sit suunnitella joidenkin linkki/juna-aikataulut sen mukaan?
Ehdottaisin, että tavattais lähellä Koskikeskusta, linja-autoasemaa, sekä rautatieasemaa esim. siinä ortodoksikirkon puistossa..? Tein karttakuvan, josta kyseinen paikka näkyy vihreällä palluralla merkittynä.. Jatkettais sitten sieltä jonnekin! :) Kartta löytyy osoitteesta:
http://irc-galleria.net/view.php?nick=lilulaa&image_id=105385259
(en keksinyt tähän hätään muuta tapaa saada kuvaa nettiin, mutta onnistuuhan se näinkin!) :D
innostuin itsekin ideasta, mutta sitten huomasin, että taitaa olla aika naisvaltaista toi kokoontuminen joten onko sinne miehillä mitään toivoa tulla kanssa??? en ole koskaan ollut vastaavassa jutussa joten ne ketkä ovat olleet niin kertokaa kokemuksia ihmeessä!!
puistoon;
aika outo paikka, ortodoksisen kirkon edusta, vaikka onkin linja-autoaseman ja rautatieaseman välissä, sellainen ankea, hiekkapuisto, mutta toivottavasti sitä ei silti rakenneta täyteen taloja, kuten uhkakuvia ehdittiin jo maalailla ;D
Moi!
Mua kiinnostais kanssa tämmöne miitti:) OOn 21v nainen ja asunu tampereel 5 vuotta mut kavereita ei ole ikinä liikaa:) Ja tosiystävät ois tervetulleita:P
Tänne on alkanut tuleen paljon kiinnostusta , Lelusen ehdottama alotuspaikka on hyvä sinne ainakin luulisi löytävän jos tulee lähipaikkakunniltakin :)
tämä on sukupuolesta riippumaton tapaaminen,tosin naistavaltaseksi osottautunut mutta mukaan vaan jollei naisenimmistö pelota :) !
käykää kirjottamassa jonkinmoinen nimimerkki ja rastittamassa päivät mitkä teille olisi sopivia miittiä ajatellen jos olette halukkaita vielä tulemaan messiin! saadaan sit sovittua joku päivämäärä mikä kaikille sopii :) http://www.doodle.com/wyremmmkygq2q267
Hei,
valitettavasti tuo linkki ei avautu?
Olisin myös kiinnostunut tulla miittiin. Asun Sveitsissä mutta tulen aina lomilla Suomeen, varsinkin Tampereelle. Mutten tunne sieltä oikein ketään.
pitäis toimia nyt taas :) ,
toivonmukaan!
tää oli mahtava idea! ehdottomasti oon mukana jos tälläinen järjestetään:)
Mukana mukana mukana!^^
Jos teillä on Galleriassa tunnus niin kirjautukaa sille ja menkää tänne yhteisöön:
http://irc-galleria.net/channel.php?channel_id=3142481
Ajattelin, että pitäiskö meijän pikkuhiljaa alkaa lyömään päivää lukkoon, jotta kaikki halukkaat pystyis vielä järkkäileen muita aikatauluja (ja kattoon kulkemista yms.)..
Kävin kurkkaamassa doodlen merkintöjä ja havaitsin, että torstai 25. sekä maanantai 29. päivä, sopisivat suurimmalle osalle parhaiten.. Pitäiskö meidän sopia nyt noista toinen, jos halutaan siis nähdä vielä tän kuun aikana...? Ite ainakin tykkäisin! :D (Ja sit mietin kans sitä, että jos kaikki ei pääse sitten samana päivänä, niin voihan sitä yhtä hyvin sopia toisenkin miitti kerran..)
Ja mites muuten päivän ajankohta, onko kellon ajalla jotain merkitystä osallistumismahdollisuuksien kannalta.. Pitäiskö nähdä joskun puolenpäivän aikoihin (saako kaikki itsensä hereille siihen mennessä) vai mitä ootte mieltä..?
harmiksi ei löytynyt päivämäärää mikä olisi kaikille käynyt, täytyy joko siis ottaa vaan joku päivä tai sit järjestää ei Ok:ski merkityt käyviksi :) itse voin perua 5 ja 6 päivän jotka olin merkannut ei käyviksi niin sitten meillä on jo enemmän käyvempiä päiviä :) Kirjotelkaa jos sattumoisin teiltäkin löytyy päivät doodlesta mitkä voi muuttaa !
Palataan asiaan pian,
Hyvää juhannusta :) !!
ehdotan että pidetään tapaaminen 6.7 maanantaina. Valitettavasti Sarah ei pääse doodlen mukaan mutta ennemmistä käyviä ääniä on sopiva tuolloin joten no can do :( !
Nyt pitäisi sitten sumplia kellonaikoja,kohtaus paikkanahan oli tuo kirkon puisto.
Ehotuksia :) ! minä ehotan klo 16.00
sipulisopan ehdotus kuulostaisi ainakin mun korviini hyvältä! :)
mitä muut on mieltä?
mulle myös sopisi tuo päivä hyvin!:) työt loppuisi kyllä vasta viideltä, mutta näin ajoissa kun tietää niin on kyllä mahdollista sen verran livistää, että neljäksi ehtisin;)
Mä olen mukana.. kellon aikakin sopii oikein hyvin..
Käypi minulle. En nyt jaksanu rekata sisälle, mutta olen kuitenkin Azuca :D Kellonajalla ei minulle ole mitään väliä, kunhan ei ennen kahtatoista että ehtii herätä..
hei kaikille
vieläkö porukkaan mahtuisi lisää?olen asunut tampereella about 2vuotta ja olisi kiva tutustua uusiin ihmisiin, jos vaikka löytyis uusia ystäviä. ikää on kyllä kertynyt jo 24v elokuussa 25 mutta henkisesti pärjätään varmasti samalla tasolla
mahtuu mahtuu,tervetuloa! 6.7 on miittipäivä
Päivä on ilmeisesti jo selvitetty. Entäs aika ja paikka?
-Eetu-
ellei ollut, ei ikärajaa liene
Minulla olisi kanssa kiinnostusta osallistua tähän tapahtumaan, vaikka yleensä säästän itseäni (ja muita) sosiaalisuuksilta.
Rene / m / 19
missä ne nykyisin lieneekään