Ostin läppärin mutta joku nyt mättää. Netti kyllä toimii, sekä langattomana että adsl-piuha kiinni, vaan selaimet eivät. Eli meseä ja kaikkea muuta voi surutta pyörittää ja kaiken maailman ohjelmia päivittää, mutta aina hetken surffailtuani selaimet (sama homma firefoxissa, explorerissa ja operassa) jäätyvät eikä niitä edes voi sulkea task managerista käsin. Buuttauksen jälkeen ne taas toimivat 10-60 minuutin ajan. Koneena Fujitsu, käyttiksenä Vista home premium.
Olisin nöyrän kiitollinen kaikista vinkeistä, tietokonekaupassa eivät osanneet muuta kun virusta ehdottaa mutta senkin mahdollisuuden olen jo tutkinut.
Olisin nöyrän kiitollinen kaikista vinkeistä, tietokonekaupassa eivät osanneet muuta kun virusta ehdottaa mutta senkin mahdollisuuden olen jo tutkinut.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kuinka tulit johtopäätökseen, että kaikki selaimet jumittuvat? Arvatenkin Vista se on, joka jumittaa.
Aja ensin Explorerin kautta tuo, täysi palvelu:
http://onecare.live.com/site/fi-fi/default.htm?mkt=fi-fi
Ongelmien raportit ja ratkaisut. Se löytyy ohjauspaneelin kautta, tai kirjoita se haku ruutuun. Jos se ei ole vielä päällä niin kannatta ottaa ja kytkeä se päälle. Nimittäin se osaa kertoa yllättävän paljon Vistassa miksi joku ohjelma kaatui ja mitä pitää tehdä seuraavaksi.