Kesäkuun alussa menossa 2 aik. ja 2 alle kouluikäistä
lasta. Majoitutaan huoneistohotelli Gran Santa Ponsassa.
Kokemuksia ja kommentteja, yöelämä ei kiinnosta.
Onko räyhääviä brittituristeja? Löytyykö lapsille kivaa?
Ensimmäistä kertaa lasten kanssa, eikä olla aikaisemminkaan
oltu Mallorcalla. Muualla on reissattu jonkun verran.
Huoneistohotelli Gran Santa Ponsa
2
770
Vastaukset 2
- Anoppipas
siellä minäkään ja olen siitä tällä palstalla kysellyt, mutta ei vastausta ole tullut. Tunnen poppoon joka siinä hotellissa on ollut ja he sitä kehuivat , mutta suhtaudun siihen pienellä varauksella. Viihtyvät vaikka sikalassa. Hotellilla on joka ilta ohjelmaa ja kuuluu huoneistoihin jos on Aurinkomatkoilta lomansa varannut. Niillä huoneet on kaikki altaan puolella. Britit kuulema näkyy ja kuuluu altaalla, mutta kesäkuun alku ei oikein ole heidän loma-aikaa, joten ei taida siellä vielä haitaksi olla. Sää oli Mallorcalla vielä kesäkuun alussa ihan mukava eikä liian lämmin. Olimme silloin toisessa kohteessa. Ruoka oli syötävää, mutta ei mitenkään herkullista minusta. Siisti tienoo ja rauhallinen. Marinelandiin kannattaa lasten kanssa mennä. Näytökset kivoja katsottavia myös aikuisille! Me tulemme sinne kuun lopussa. Odotan sitä innolla.
- Anoppipas
on Santa Ponsassa ja hotelli oli tuo Gran Santa Ponsa. Kaikki oli vähän riipin raapin mitä kaluston kuntoon tulee. Ilmastointilaite hurisi olohuoneessa säädettynä viileimmälle mitä sai, mutta makkarissa oli öisin tukalaa. Ikkunoita oli pidettävä auki ja silloin saikin kuulla kaiken sen metelin mitä britit itsestään irti sai. Ohjelmaa asukkaille oli järjestetty sisäpihalle ja se kesti puoleen yöhön aina. Briteille suunnattua sekin ja ne siellä olivat sitä ainoastaan katsomassa. Ne olivat aina aamulla varaamassa paikat altaan reunalta vaikka ei siellä kertaakaan ollut täyttä. Vastaanotossa oli aika kielitaidotonta porukkaa, varsinkin eräs mies, oli aina ymmärtävinään kaiken, mutta sain huomata sen jälkeenpäin kun asoita ei hoidettukaan kuntoon. Ei silti mikään aivan kauhea paikka, nutta en kuitenkaan enää toista kertaa sinne mene.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5901424Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän43777Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl470680Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll5539- 34519
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin28494Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37480- 39477
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE151438- 22432