Galluppia taas

On kivaa lukea, mihin ihmiset lähtevät reissuun..

Joten kerro, oletko lähdössä maaliskuussa reissuun, minne ja koska..

Itse lähden kahden viikon päästä Maspalomasiin.. :o) Poden jo kamalaa matkakuumetta.. :o)
141310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mulla on vielä h-hetkeen eli lähtöpäivään 3 viikkoa. Lähden silloin 2 viikoksi Inglesiin nautiskelemaan kiireettömästä olosta ja elosta, sekä pitämään hauskaa; Tuttaviani lähtee sinne 2 viikon kuluttua eli samoihin aikoihin kuin säkin. Hauskaa lomaa!

Äänestä
  • Minä menen jo huomenna Hollantiin (tulppaanien maahan). Ihanaa kun näkee,millainen tämä maailma oikein on. En tiedä miten muilla on,mutta minä ainakin saan matkustamisesta mielihyvää ja paljon kokemuksia. Nytkin käyn Hollannissa semmoisessa tulppaanitarhassa,vesieläinpuistossa ja monilla muilla retkillä. Seuraavaa kohdetta Hollannin jälkeen en tarkalleen tiedä,mutta se saattaa olla Tanska tai Praha. Minun mielestä matkustamiseen on kiva sijoittaa kaikki säästörahat,koska ainakaan mulla ei ole muuta säästökohdetta,ja toisekseen siinä saa rahoilleen vastinettakin. Että näin!

    Äänestä

  • maailmanmatkajja kirjoitti:

    Minä menen jo huomenna Hollantiin (tulppaanien maahan). Ihanaa kun näkee,millainen tämä maailma oikein on. En tiedä miten muilla on,mutta minä ainakin saan matkustamisesta mielihyvää ja paljon kokemuksia. Nytkin käyn Hollannissa semmoisessa tulppaanitarhassa,vesieläinpuistossa ja monilla muilla retkillä. Seuraavaa kohdetta Hollannin jälkeen en tarkalleen tiedä,mutta se saattaa olla Tanska tai Praha. Minun mielestä matkustamiseen on kiva sijoittaa kaikki säästörahat,koska ainakaan mulla ei ole muuta säästökohdetta,ja toisekseen siinä saa rahoilleen vastinettakin. Että näin!

    23.4 varnaan ja loppuvuosi siellä

    Äänestä

Matkakuumetta täälläkin on.

Äänestä

Maaliskuun vk 12 Lanzarote, Playa Blanca, Playa Flamingo

Äänestä

viikko 13 - 14...
Kovasti odotan lämpöä ja aurinkoa :))

Äänestä

Ollaan lähdössä 14. maaliskuuta playa de las americakseen teneriffalle! Ihanaa! Sään pitäis olla hyvä, toivotaan! Hotelli on Mar ola park, vähän sivummassa ja se on ihan hyvä meille!! :))

Äänestä

Lähdemme huomenna 29.2 viikoksi Playa Blancaan, Playa Flamimgoon.

Äänestä

17.3 Puerto Rico

Äänestä
  • Mukavaa matkaa Puerto Ricoon!! Mielestäni kanarian paras paikka. Jouluna olin hotelli El Gregossa. Oli lämmintä ja rentoa meinkiä. (Oon ollu Ricossa ennenkin) Aurinko paistaa, meri välkehtii ja vuoret suojaavat tämän tuulettoman idyllin.No, itse lähen ylihuomenna viikoks Kyprokselle.

    Äänestä

Jep, Maspalomakseen menossa viikolla 11... Ei tässä malta odottaa että pääsee täältä lumipyrystä palmujen alle..

Äänestä
  • Mekin lähetään tuolloin Maspalomasiin. Minä päivänä lähet ja mikä on majapaikkasi?

    :o)

    Äänestä

  • Kirsikka kirjoitti:

    Mekin lähetään tuolloin Maspalomasiin. Minä päivänä lähet ja mikä on majapaikkasi?

    :o)

    Taisi hotellin nimi olla Club Maspalomas. Lähtöpäivä ens viikon ke eli 10.3, ihanaa...

    Äänestä

  • Rasse kirjoitti:

    Taisi hotellin nimi olla Club Maspalomas. Lähtöpäivä ens viikon ke eli 10.3, ihanaa...

    Me lähdetään Maspalomasiin ens perjantaina.. eli perässä tullaan.. :o)

    On jo aivan järkyttävä matkakuume, entäs sinulla?

    Toivottavasti säät olisivat aurinkoiset.. :o)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirsikka kirjoitti:

On kivaa lukea, mihin ihmiset lähtevät reissuun..

Joten kerro, oletko lähdössä maaliskuussa reissuun, minne ja koska..

Itse lähden kahden viikon päästä Maspalomasiin.. :o) Poden jo kamalaa matkakuumetta.. :o)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu