Moi!
Olisko kokemuksia Villafrana hotellista joka sijaitsee Rooman keskustassa? Hyvää, huonoa?
Kiitos paljon!
HOTELLI VILLAFRANCA?
4
493
Vastaukset 4
- julia
Matkasta on kylläkin jo viitisen vuotta aikaa, mutta silloin olimme Villafrancaan ihan tyytyväisiä.
- hotellissa...
ilman kokolattiamattoa ei saatu huonetta toivomuksestamme huolimatta.
Huoneemme oli 7. kerroksessa (ylin kerros). siinä oli myös pieni parveke pihalle päin. Näköala oli aika kiva (jos ei katsonut alas pihalle), näkyi joku kultainen jeesus-patsas. Aurinko paistoi iltapäivisin kun tulimme siestan viettoon. Kesäkuumalla saattaa olla liian lämmintä, mutta nyt oli viileää hädin tuskin 20 astetta, joten ilmastoinnin toimivuudesta ei ole kokemusta.
Yhtenä iltana oli kova myrsky ja kylppärin irtonaiset styrox-kattolevyt alkoivat kummitella. Isäntä oli remontti-reiskana vähän väliä.
Kaksi hidasta hissiä, joita en olisi käyttänyt jos olisime olleet edes pari kerrosta alempana. Henkilökuntaa liikui aika paljon rappuissa ja hissin luon joten tuskin siellä kauaa olisi joutunut olemaan jumissa.
Aamiaishuoneet ovat aika pienet ja ahtaat. Viikonloppuna joutui jonottamaan aamiaiselle jos tuli 9 jälkeen. Aamiaisella oli kyllä runsaasti tarjottavaa, mutta tungos kahvikoneella ja tarjoilupöydän luona oli epämukavaa.
Huone oli pieni, mutta toimiva. TV, johon sai maksusta näppäimistön tietokoneelle ja nettiyhteyden. Toimivuudesta en tiedä, koska emme käyttäneet sitä. Jääkaappi oli (ei siis minibaaria, kuten esitteessä mainittin). Tilava vaatekaappi monella henkarilla.
Kylppäri termostaattihanoineen tilava huoneen kokoon nähden, vaikka
pytyn kansi lonksahteleva.
Meillä oli kaksoivuode, jossa oli ihan hyvä nukkua. Pyytämättä tuotiin lisätyyny kun mieheni oli laittanut ylimääräisen peiton ensimmäisenä yönä lisätyynyksi.
Liikenteen melua ei jurikaan kuulunut tähän pihanpuoleiseen huoneeseen vaikka ikkuna oli auki, mitä nyt lentokoneita ja helikoptereita.
Lähistöllä monia ravintoloita ja supermarket parin korttelin päässä. - Roomeooni
täydellisesti remontoitu aivan viime vuosina. Verrattuna muuhun pakettimatkatarjontaan eli muihin hotelleihin, V on yksi siisteimmistä ja tavallaan parhaista. Lyhyet kävelyt niin Terminin asemalle kuin Metrollekin. Huonoa jos etsii... niin jos sattuu saamaan huoneen alemmista kerroksista pihan puolelta, kuilu ei ole mikään maisemallinen näky. Mutta kokonaisuutena hotelli on "uutta vastaavassa" kunnossa. En sitten tiedä, onko remontti-reiskat huteloineet ja työn jälki paljastuu nyt jälkeen päin. Kuten tuossa joku kirjoittaja vihjaisi styrox levyistä. Aamiainen aivan ok buffet sellainen. Rooman karttoja ala-aulassa joka sekin erittäin siisti ja viihtyisä. Kolme kertaa tullut asuttua ko mökissä; yhden kerran pihalle päin, yhden kerran kadun puolella ja yhden kerran kattohuoneistossa jossa 2 parveketta kadulle päin ja hyvät maisemat moneen suuntaan. Näppärä vaihtoehto muulle tarjonnalle. Ruokakauppa ja apteekki aivan kulman takana. Ravintola tarjontaa ympäristössä riittävästi. Joskaan eivät olleet kovin tasokkaita mutta omissa hinnoissaan. Ei kalliita mutta ei aivan halpatarjonnallakaan.
- kevätlomalainen
hotelli omassa sarjassaan. Buffeeaamiainen hyvä ja runsas, eikä aiemmin mainittua ruuhkaa jälkeen klo 9.
Sijainti Terminin lähellä plussaa myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 3512832
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i1782274- 361832
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2791587- 541119
Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa273954Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤248806- 68747
- 46628
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46581