Missä on Portakal market?

Semmonen on siis Alanyassa. Onko kauankin ollut pystyssä tuo kauppa?
3312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

25 metri kadulla. Jos tiedät Damlataksen vesipuiston ja sitä vastapäätä Kale marketin. Lähdet siitä kohtisuorasti vuorille päin tietä pitkin ja tämän kohtisuorasti vuorille vievän kadun ja 25 metri kadun kulmassa on Portakal Market. Sitä vastapäätä on Elite City rakennus ja hotelli.

Äänestä
  • Kiitokset pikaisesta vastauksesta, huomenna Alanyaan. Joo, tiedän Kale-marketin, oon usein käynyt siellä.

    Äänestä

vuonna 2002, oli jo aikaisemmin siinä pikkukauppa, ehkä saman omistajan.
Olimme silloin kun avattiin samassa rakennuksessa Hatipoglu huoneistohotellissa.
Portakal=appelsiini

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ulalla kirjoitti:

Semmonen on siis Alanyassa. Onko kauankin ollut pystyssä tuo kauppa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu