pystyyks sacred kakkoses muokkaan hahmonsa ulkonäköä?
vai määräytyykö ulkonäkö siitä kumman tarinan pelaa?
SACRED 2 FALLEN ANGEL
6
778
Vastaukset
- FFFHHH
itellä heräs kysymys siitä toimiiko sacred 2 kunnolla, netissä oli aika paljon juttua, ettei toimi ollenkaan? Miten on? Kannattaako ostaa?
- yyyhhh
pelit.fi oli jotain juttua arvostelua?
- Fallen Vista
Itselläni on kyseinen peli ja voin vahvistaa, että huhut pitävät paikkansa. Minulta meni melko pitkä tovi saada ko. peli toimimaan. Mutta että kannattaako peliä ostaa? Tjaa... Tottakai kannattaa jos pidät siitä. Mielestäni kannattaa ladata ensin demo ja kokeilla pitääkö pelistä.
Omasta mielestäni peli on aika perus hack 'n' slash rpg peli hienoilla graffoilla. Siinä ei ole mitään niin hyvää, että kyseistä peliä pelattaisiin vielä kymmenen vuoden päästäkin, mutta toisaalta siinä ei myöskään ole mitään erityisen huonoa. Ainoa todella huono asia on pelin tomimattomuus. Toisaalta ehkä jonkun mielestä siinä pääsee mukavasti taistelun makuun, kun yrittää saada itse pelin skulaamaan - hepuli
Fallen Vista kirjoitti:
Itselläni on kyseinen peli ja voin vahvistaa, että huhut pitävät paikkansa. Minulta meni melko pitkä tovi saada ko. peli toimimaan. Mutta että kannattaako peliä ostaa? Tjaa... Tottakai kannattaa jos pidät siitä. Mielestäni kannattaa ladata ensin demo ja kokeilla pitääkö pelistä.
Omasta mielestäni peli on aika perus hack 'n' slash rpg peli hienoilla graffoilla. Siinä ei ole mitään niin hyvää, että kyseistä peliä pelattaisiin vielä kymmenen vuoden päästäkin, mutta toisaalta siinä ei myöskään ole mitään erityisen huonoa. Ainoa todella huono asia on pelin tomimattomuus. Toisaalta ehkä jonkun mielestä siinä pääsee mukavasti taistelun makuun, kun yrittää saada itse pelin skulaamaanMillainen moninpeli tässä on? Voiko tätä pelata kuten esim. pleikka 2 Baldur`s gate: dark alliance II, eli samalla koneella ilman mitään live kikkailuja?
- Fallen vista
hepuli kirjoitti:
Millainen moninpeli tässä on? Voiko tätä pelata kuten esim. pleikka 2 Baldur`s gate: dark alliance II, eli samalla koneella ilman mitään live kikkailuja?
Jos haluat pelata kaverin kanssa, tarvitset kaksi konetta.
Tietysti jos koneessa riittää tehoa, niin voihan sacred 2:n asentaa kahteen kertaan ja avata molemmat samaa aikaa ikkunoituna. Tosin se vaatis kans pari näppistä ja hiirtä ja voi olla ettei se onnistukaan edes näin helposti...
tl;dr Ei - Poimin
Fallen vista kirjoitti:
Jos haluat pelata kaverin kanssa, tarvitset kaksi konetta.
Tietysti jos koneessa riittää tehoa, niin voihan sacred 2:n asentaa kahteen kertaan ja avata molemmat samaa aikaa ikkunoituna. Tosin se vaatis kans pari näppistä ja hiirtä ja voi olla ettei se onnistukaan edes näin helposti...
tl;dr EiXbox 360 versiossa onnistuu samalta boxilta kahden henkilön Co-op. Liven kautta tottakai sitten Co-op on max nejlään pelaajaan rajattu.
Kyseinen peli on mielestäni todella viihdyttävä, tekemistä riittää todella pitkäksi aikaa ja vaikeustasoja avautuu sitä mukaan miten iso levelinen hahmosi on ja onko pelattu "kamppanja" läpi edellisellä vaikeustasolla. Kaverin kanssa on tullut hakattua tuota xbox liven kautta montakymmentä tuntia jo ja kyllästymisen merkkejä ei ole näkyvissäkään. Eri aseita ja armoreita on todella paljon pelissä ja aina löytää jotain uutta kivaa päälle pantavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p264943Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504740Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104722Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184561Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133660Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661647
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241474- 1881214